Sokak köpekleri kayıt altına alınıyor

Gördes'de sokak köpekleri kayıt altına alınıyor

Sokak köpekleri kayıt altına alınıyor
 Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, ilçede sayısı giderek artan sokak köpeklerinin mobil araçlarla genel muayenesinin yapıldığını, gerekli işlemleri tamamlanan köpeklerin kayıt altına alındığını kaydetti.

Akyol, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede mobil kısırlaştırma aracı ile başıboş sokak köpeklerinin aşı ve kısırlaştırmalarının yapıldığını söyledi.

İlçede giderek çoğalan ve insanlar için sorun haline gelen sokak hayvanlarının toplanmasında vatandaşların da ekiplere yardım ettiğine dikkati çeken Akyol, amaçlarının sokak hayvanlarını bir tehlike olmaktan çıkarmak olduğunu vurguladı.

İlçede ekiplerin 4 gün süreyle çalıştığını anlatan Akyol, yaklaşık 100 sokak köpeğinin ekipler tarafından genel muayenesi ile kuduz aşısı ve kısırlaştırmalarının yapıldığını belirtti.

Akyol "Mobil araçla kısırlaştırma hizmeti veren özel bir veterinerlik ekibi ile yapılan protokol kapsamında, modern yöntemler kullanarak sokak hayvanlarının aşı ve kısırlaştırma işlemleri 4 kişilik bir ekip yapıldı. Yaklaşık 100 başıboş sokak köpeğine genel muayene, kuduz aşısı ve kısırlaştırma işlemi uygun modern yöntemler kullanılarak gerçekleştirildi. Ardından kayıt altına alınan sokak köpekleri tekrar yaşam alanlarına serbest bırakıldı. Bu çalışma Gördes’de ilk kez bu kadar pratik ve hesaplı bir şekilde gerçekleştirildi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE