OR-KÖY Projesine 1 milyon lira kredi

Manisa Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın, Orman Köylülerini Kalkındırma Projesi (Or-Köy) kapsamında verilen kredi tutarının yıl sonuna kadar 1 milyon liraya ulaşacağını söyledi

OR-KÖY Projesine 1 milyon lira kredi
Manisa Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın, Orman Köylülerini Kalkındırma Projesi (Or-Köy) kapsamında verilen ferdi kredilerin tutarının yıl sonuna kadar yaklaşık 1 milyon liraya ulaşacağını söyledi.

Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Or-Köy kapsamında hazırlanan program dahilinde, Merkez, Alaşehir, Sarıgöl, Salihli ilçelerinde 10 köyde 121 aileye kredi verildiğini, 71 aile için de kredilendirme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Kredinin orman köylülerinin kalkındırılmasını amaçladığını bildiren Akın, bu güne kadar güneş enerjisi ve su ısıtma sistemleri, süt koyunculuğu, süt sığırcılığı projelerinin desteklendiğini ve kredilerinin proje sahiplerine iletildiğini belirtti.

Akın, "İhtiyacını bize bildiren Yuntdağı ve Alaşehir’deki 5 köye de 152 milyon 655 lira ferdi kredi vermek için projelerin hazırlıkları yapılıyor. Bu verilen kredilerin geri ödemeleri projelere göre değişiklik gösteriyor. Köylüler için çok cazip krediler, Aldığı inekten sağdığı süt ile geri ödeyebilecek tür krediler" diye konuştu.

Akın, orman köylülerine dağıtılacak kredi tutarının yıl sonuna kadar 1 milyon liraya ulaşmasının beklendiğini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE