Kütahya İl Nüfus Müdürlüğü yeni döneme eğitimlerle hazırlanıyor

Kütahya İl Nüfus Müdürlüğü, gelecek yıl dağıtımına başlanacak olan yeni kimliklerle ilgili sorun yaşanmaması için ''Hizmet İçi Eğitimler'' vermeye başladı.

Kütahya İl Nüfus Müdürlüğü yeni döneme eğitimlerle hazırlanıyor
İl Müdürü Süleyman Kara, yaptığı açıklamada, il merkez ve ilçe nüfüs müdürlükleriyle Emet ilçesinde, nüfus, evlenme, vatandaşlık ve adres kayıt mevzuatında birlik sağlamak, karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları üzerinde bilgilendirme yapılması amacıyla hizmet içi eğitim verildiğini belirtti.

Kara, eğitimlerde nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinin mahiyeti, önemi ve tarihsel gelişimi hakında bilgiler verildiğini ifade eden Kara, şunları kaydetti:

''Bunun yanı sıra mernis, T.C.kimlik no, kimlik paylaşım sistemi, adres kayıt sistemi, vatandaşlık projesi, FKM geliştirme projesi, dijital arşiv projesi, mekansal adres kayıt sistemi projeleri hakkında da slayt eşliğinde sunumlar yapıldı. İlçe nüfus müdürlüklerinin 2013 yılı faaliyetleri gözden geçirildi. Daha sonra Kütahya'da TC kimlik kartını yaygınlaştırma süreci ve yapılacak hazırlıklar, bu konuda yaşanabilecek muhtemel sorunlar ile bunlara yönelik çözüm önerileri ilçe müdürlerimiz ile müzakere edildi.''

Kara, buna benzer eğitimlerinin süreceğini de duyurdu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE