Kızıl Kartal Ve Şahinlerin Tedavisi Tamamlandı

Denizli'de Yaralı Olarak Bulunan Bir Kızıl Kartal Ve İki Şahinin Tedavileri Tamamlandı.

EGE HABER 24.12.2014, 13:29 18.02.2015, 22:59
Kızıl Kartal Ve Şahinlerin Tedavisi Tamamlandı
Denizli Büyükşehir Belediyesi, yaralı olarak bulunan bir kızıl kartal ve iki şahinin tedavilerini tamamladı.

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, vahşi doğaya da şefkat elini uzatıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, son olarak yaralı bir kızıl kartal ile iki şahini tedavi etti. Kaçak avlanma sonucu vurulduğu tahmin edilen bir kızıl kartal ve iki şahin bir süre yaralı halde bulunarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’ne teslim edildi.

Klinikte yapılan incelemelerinde vücutlarının çeşitli yerlerinde saçmalardan dolayı oluşan yaralanma tespit edilen 3 yırtıcı kuşun tedavilerine başlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği veterinerleri tarafından bir süredir bakım altında tutulan kızıl kartal ve iki şahinin tedavileri tamamlandı. Yırtıcı kuşların eskiden olduğu gibi özgürce uçabilmeleri için son olarak kanat egzersizlerinin yaptırıldığı, kısa süre sonra ise ait oldukları doğaya bırakılacakları işaret edildi.

KAÇAK AVLAMA KURBANLARI
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği Veterineri Emine Dangal, kızıl kartal ve şahinlerin tedavilerinin başarılı olarak tamamlandığını belirterek, "Kızıl kartal ve şahinler buraya getirildiğinde yaralı ve bitkin haldeydiler. Vahşi doğaya ait bu kuşların kaçak avlanma sonucu vurularak yaralandığını tahmin ediyoruz. Biz şimdiye kadar gerekli tedavileri uyguladık ve olumlu sonuçlar elde ettik. Şimdi ise kuşlara kanat egzersizleri yaptırıyoruz. Çok kısa süre sonra doğal ortamlarına bırakacağız" dedi.
Yorumlar (0)