İzmir'deki sağanak yağış

İzmir'de vepur seferlerinin ne olacağı ve metrekareye düşen yağış miktarı belli oldu.

İzmir'deki sağanak yağış
İzmir'de metrekareye düşen yağış miktarı Seferihisar'da 83.4, Menderes'te 58.4 kilograma ulaştı.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Murat Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağışlı havanın tüm ilçelerde etkili olduğunu belirtti. Sadece İzmir'de değil, Balıkesir, Manisa'nın da yağışlı havanın etkisinde olduğunu ifade eden Şahin, perşembe gününden itibaren sıcaklığın mevsim normallerine döneceğini kaydetti.

"Yağışlar İzmir'in Seferihisar, Güzelyalı, Urla, Menderes bölgelerinde daha etkili oldu" diyen Şahin, vatandaşları, ani su baskını ve sel gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Bu arada metrekareye düşen yağış miktarının Seferihisar'da 83.4, Menderes'te 58.4, Aliağa'da 56.2, Güzelyalı'da 53.6, Dikili'de 49, Bornova'da 42.1, Bergama'da 41.8, Urla'da 41.6, Menemen'de 33.8, Çiğli'de ise 29.4 kilograma ulaştığı bildirildi.Hava ve deniz yolu ulaşımı

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de otoyollar, çevre ve demir yollarında yağış nedeniyle herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirtti.

Adnan Menderes Havaalanı uçuş bölümü görevlileri de uçak seferlerinde rötar ve iptal olmadığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürü Salih Aslan, aşırı yağış nedeniyle denizde kabarma olmadığını, bu nedenle 8 iskeleden de seferlerin sürdüğünü söyledi.

Vatandaşların trafik sıkışıklığından kaçmak için arabalı vapuru tercih ettiğini kaydeden Aslan, o nedenle Bostanlı ve Üçkuyular arabalı vapur seferlerinde yoğunluk yaşandığını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2013, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
bedia tuncay
bedia tuncay - 6 yıl Önce

bence vapur seferlerinin daha sık programlanması gerektiğini düşünüyorum.