İzmir Tabip Odası Ankara'ya rest çekti!

İzmir Tabip Odası üst kuruluşu olan Türk Tabipler Birliği’ne rest çekti.

İzmir Tabip Odası Ankara'ya rest çekti!
İzmir Tabip Odası üst kuruluşu olan Türk Tabipler Birliği’ne rest çekti. TTB’nin 10 Kasım'da bir faaliyet yapmayıp kayıtsız kaldığını ifade eden İzmir, ”10 Kasım’da Anıtkabir’e 1 milyon insanın akın etmesi sizin için anlam taşımıyor mu” diye sordu.

Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili tartışmalar birçok yerde farklı zamanlarda devam ederken İzmir Tabip Odası, Türkiye’deki tabip odalarının bağlı bulunduğu Türk Tabipler Birliği’ne 10 Kasım resti çekti. TTB Merkez Konseyi Başkanlığı’na yazı yazan İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Suat Kaptener imzalı bildiride birçok soru soruldu. İzmir Tabip Odası şu soruları sordu:

Atatürk’ü anma günü olan 10 Kasım’da, üstelik bu yıl Atatürk’ün yokluğunun 75., Anıt Kabir’e gömülüşünün 60. yılı gibi anlamlı yıldönümüne TTB’nin kayıtsızlığının ve görmezden gelen tutumunun anlamı nedir ?

10 Kasım’da Anıt Kabir’e 1 milyonu aşkın insanın akın etmiş olması sizler için hiç bir anlam taşımamakta mıdır? - Ülkemizin “olmak ya da olmamak” noktasına sürüklendiği bu duyarlı dönemde halkımızın yanı sıra hekimlerin önemli çoğunluğunun Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi bu konuya olan kayıtsızlığınızı gözden geçirmenizi gerektirmez mi?

Nusaybin’de açlık grevi yapan yurttaşların eylemine Başkan düzeyinde katılma duyarlılığı gösteren TTB, ülkemiz ve milletimiz için çok anlamlı olan bu gibi ulusal günlerden uzak kalma kararlılığını her şeye karşın sürdürecek midir?

Ulusal günlerimize ve değerlerimize sırt çevirirken, etnik ayrılıkçılığı hedefine koyan eğilimlere yönelik gereksiz ilginizin hekimlerce nasıl değerlendirildiği konusunda bir fikriniz var mıdır?

Üyelerimizin ilgilendiği ve yanıtını beklediği sorularımıza yanıt vermenizi diler çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE