20 Ocak 2014 Pazartesi 10:11
İzmir Bal-Göç yönetimi yenilendi
Genel Kurula, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali Milletvekili Mustafa Ahmed, Koşukavak Belediye Başkanı Sebihan Mehmed, Razgrad Hak Ve Özgürlükler Hareketi İl Başkanı ve Belediye Başkanı Ahmed Ahmedov, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Bursa Balkan Göçmenleri Derneği Genel Başkanı ve Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yüksel Özkan, Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi Başkanı ve CHP Milletvekili Adayı Aydın Özcan, Hak ve Özgürlükler Hareketi Ege Bölge Sorumlusu İsmail Vatansever, MHP İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan Adayı Murat Taşer, MHP il ve ilçe yöneticileri, Eski milletvekili ve Bornova Belediye Başkanı Cengiz Bulut, Gaziemir CHP İlçe Örgütü Başkanı Umut Tekin ve Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Gazi Oktay katıldı.

22. Dönem İzmir Milletvekili ve Bal-Göç Ankara Temsilcisi Yılmaz Kaya ve 24 Dönem İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli çelenk,İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ileti gönderdi. Menderes Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin sunduğu zeybek oyunuyla başlayan kongrenin divan başkanlığına, Selahattin Haseki, yazmanlıklara Halim Garip ve Nursel özgür önerildi. Başka öneri olmadığından divan yukarıdaki şekliyle oluştu. Saygı duruşu ve Milli Marş’ımızın okunmasıyla başlayan kongrenin gündem maddelerinden 11. ve 12. Maddeleri verilen önergeyle oylanarak iptal edildi. Gündem bu şekliyle kesinleşti. Gündemin katılan davetlilere söz hakkı verilmesi maddesi gereği ilk sözü Yüksel Özkan aldı.Özkan, ‘’ Birlik ve beraberliğe bölgemizde, ülkemizde ve Balkanlarda ihtiyaç var. Derneklerimizi, partilerin arka bahçesi konumuna dönüştürmeyelim. Yöneticilerimizi seçerken buna dikkat edelim. Biz bugüne kadar; Cumhuriyetimizi kuran hemşerimiz Mustafa Kemal’in ilke ve devrimlerinden yana taraf olduk. Anayasa’mızdan Türlük ifadesinin kaldırılmasına izin vermeyeceğiz ‘’ dedi.

Aydın Özcan, Bulgaristan’da Hak ve Özgürlükler Hareketi olması nedeniyle, burada yaşayan soydaşlarımızın, Batı Trakya’da yaşayanlara göre daha şanslı olduklarını, Yunanistan’da çocuklarımızın Türkçe eğitim hakkından yoksun olduklarını, Yunanistan’daki Vakıf mallarına sahip çıkamadıklarını, müftülerini bile kendilerinin seçemediklerini, Türkiye’de yaşayan vatandaşlığa geçememiş soydaşlarımızın yasak işçi, ülkemizde yüksek öğrenim gören öğrencilerin, yabancı öğrenci kategorisine sokulduğunu belirtti. 
Kırcaali Milletvekili Mustafa Ahmed, Onursal Başkan Ahmed Doğan, Genel Başkan Lütfi Mestan ve 36 milletvekilimizin selamını getirdiğini, Bulgaristan’da birlik ve beraberliklerini bozma girişimlerine, alınan seçim sonuçlarıyla ders verildiğini, Türkiye’deki Bal- Göç örgütlenmesinin kendilerine güç verdiğini belirtti.

Mustafa Moroğlu, ‘’ Burada bulunan iki milletvekilinin adının da Mustafa olması önemli. Büyüklerimiz Mustafa adını, Mustafa Kemal’in adını yaşatmak ve O’na olan minnetlerini ifade etmek amacıyla çocuklarına vermiştir. Bizde adımızla bize verilen sorumluluğu, halkımıza ve ülkemize hizmet ederek, yerine getirme sözü veriyoruz ‘’ dedi.

Yönetim kurulu, denetim kurulu raporu ve mali ve taslak bütçelerinin okunması ve ibra edilmesi ardından vakıf kurulması kararı alındı. İki liste olarak seçime gidilmesi beklenirken, diğer listenin çekilmesi üzerine seçim sonuçları aşağıdaki şekliyle oluştu:

Yönetim Kurulu Denetim Kurulu

1-Fahriye Ersoy 1-Ergun Meriç

2-Yakup Serbest 2-Tamer Mutlu

3- İhsan Şentürk 3-Sabri Öztürk

4-Rıdvan Çavuş Yüksek Disiplin Kurulu

5-Kenan Özgür 1-Vasfi Özkul

6-Enver Mutlu 2-Vejdi Yiğit

7-Fatma Ertürk 3-İdris Demir

8-Nezin Özgür

9-Oktay Kanlıoğlu

10-Fikri Çelik

11-Hüsniye Aydın

12-Kamuran Gacener

13-Gülseren Bilgiç

14-Erkan Şen

15-Mehmet Gazi

Üst Kurul Delegeleri

1-Fahriye Ersoy

2-Ergun Meriç

3-Süleyman Pehlivanoğlu

4- İhsan Şentürk

5- Enver Mutlu

6- Fikri Çelik

7- Yakup Serbest

8-Hamdi Kanlıoğlu

9- Hüsniye Aydın

10-Hüseyin Paşaoğlu

11-Halil İbrahim Şenol

12-İsmail Acar

13-Mustafa Öztürk

14-Abdurrahim Nursoy

15-Erol Mutlu

16-İsmail Ferhat

17-Ramadan Güler

18- Sabahattin Vatansever

18-Sabri Çağlar

20-İsmail Vatansever
Son Güncelleme: 18.02.2015 23:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
942 2014-01-23 13:19:59

YENİ YÖNETİMİ KUTLUYOR BAŞARILAR DİLİYORUM.
HAYIRLI OLSUN.