İkçü’Lü Gençler Büyüklerini Unutmadı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu Öğrencileri, Yaşlılar Haftası Çerçevesinde Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’Ne Bağlı, Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne Bir Ziyaret Gerçekleştirdi.

İkçü’Lü Gençler Büyüklerini Unutmadı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu öğrencileri, Yaşlılar Haftası çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı, Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Topluluk üyesi 20 duyarlı İKÇÜ öğrencisi, Akademik Danışmanları olan Öğretim Görevlisi Şehriban Aygün’ün eşliğinde, gençleri geleceğe hazırlayan yaşlıları ziyaret etti. Ziyarette duygu dolu dakikalar yaşanırken genç İKÇÜ’lüler, yaşlıların sadece yılın bir haftasında değil, topluma sağladıkları katkılarla her zaman hatırlanmaları gerektiği mesajını verdi.
Ziyarette Merkezin Psikoloğu Ayten Özkirişçi hazır bulunurken, huzurevi sakinleri gençlerin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti paylaştı. Öğrencilerin bir kısmı lobide dinlenen huzurevi sakinleriyle sohbet ederken, bir bölümü de sakinlerin kurduğu Türk Sanat Müziği korosu çalışmasına konuk oldu. Ziyareti değerlendiren, gençlerin akademik danışmanı olan Öğretim Görevlisi Şehriban Aygün, “Öğrencilerimizin her zaman yaptıkları işlerden ve günlük hayatın koşuşturmasından sıyrılıp; huzurevinde yaşayan yaşlı büyüklerimiz ile kaynaşmasını, onlarla sohbet ederek farklı bir deneyim yaşamalarını amaçladık. Aynı zamanda huzurevi sakinlerine manevi destek vermek, yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Ziyaretimizden çok mutlu olan büyüklerimiz, sanat müziği korosunda, öğrencilerimizden de kendileri için şarkı söylemelerini talep etti. Duygusal anları paylaştığımız ziyaretimizi, büyüklerimize en yakın zamanda tekrar ziyaret sözünü vererek sonlandırdık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE