Genç Memur-Sen’den Güç Birliği Vurgusu

Genç Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mesut Öner, İnsan Hak İhlallerinin Arttığı Dünyada, 10 Aralık İnsan Haklarını Kutlamanın Doğru Olmadığını Belirtti.

EGE HABER 10.12.2014, 19:20 18.02.2015, 22:59
Genç Memur-Sen’den Güç Birliği Vurgusu
Genç Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mesut Öner, insan hak ihlallerinin arttığı dünyada, 10 Aralık İnsan Haklarını kutlamanın doğru olmadığını belirtti.

Genç Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mesut Öner, yaptığı açıklamada, İslam coğrafyasında yaşanan acılara değindi. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliğini kınayan Öner, "Söylemden öteye geçmeyen tepkiler, samimi olmayan kınamalar, insan hakları ile ilgili sözde kalan dilek ve temenniler bir kez daha havada uçuşacak. Ne hazindir ki insanlık, özellikle de Müslümanlar kan denizinde boğulurken, Batı Dünyası bildik nakaratlarını tekrar etmeye devam edecek bugün. On yıllardır mazlumlar öldürülüyor, Müslüman kanı akıtılıyor, Müslüman kadınlara tecavüz ediliyor, beşikteki bebekten parktaki çocuğa kadar kurşuna diziliyor, tepelerine bombalar yağdırılıyorken, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve işbirlikçileri susuyor ve seyrediyor. Tarihin en adaletsiz savaşlarından birinin yaşandığı Suriye’de, seçilmiş hükümete karşı darbe yapılan Mısır’da, ambargo altında inleyen Gazze’de, mezhep savaşına sürüklenen Irak’ta öldürülen ya da ölümü bekleyen mazlumların yalnız olmadıklarını haykırmak için biz bugün buradayız" dedi.
Yorumlar (0)
22°
parçalı az bulutlu