Fethiye Polisi Organ Bağışında Bulundu

EGE HABER 05.12.2014, 12:22 18.02.2015, 22:59
Fethiye Polisi Organ Bağışında Bulundu
Organ bağışı konusunda Muğla ilçeleri arasında 1. sırada yer alan Fethiye’de, organ bağışı alımları ilçenin çeşitli yerlerinde kurulan stantlarda devam ediyor.

Türkiye genelinde ilk defa 1 ile 5 Aralık tarihleri arasında 112 Haftası olarak kutlanması nedeniyle Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçenin belirli noktalarına kurulan stantlarda organ bağışı başvuruları alınıyor. Bu kapsamda, İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri Günlükbaşı’ndaki Fethiye Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği önüne stant kurdu. Trafik Tescil Büro Amirliği personeli ve vatandaşların bağışlarını kabul eden sağlık ekipleri, ogan bağışının önemine dikkat çekti. Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Günlükbaşına kuracakları organ bağışı standını emniyet teşkilatının da destekleriyle trafik tescil denetleme büro amirliği önüne kurduklarını anlattı. İnsanların en fazla uğradığı yere stant açarak bağışçıların destelerini beklediklerini dile getiren Çomak, “Bizim bu başvurumuzu da başkomiserimiz tereddüt etmeden kabul etti. Hem bize bu ortamı sağladılar, hem de emniyet teşkilatı olarak bizim bu organ bağışı kampanyamıza personelce organ bağışı yaparak katkıda bulundular”diye konuştu.
Fethiye Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı ise, insan hayatına faydalı olan bir kampanya için İlçe Sağlık Müdürlüğünün ricasını tereddüt etmeden kabul ettiklerini anlattı. Burada vatandaşların yanı sıra emniytte görevli personelin bağışlarının kabul edildiğini kaydeden Çınaklı, ”Bir gün olur belki biz organ bağışı bekleyen hastalar arasında olacağız. Onun için her sağlıklı insan organ bağışında bulunmalı. Halkımızın bu konuya gereken desteği vermesini istiyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
23°
açık