Engelli Semazenler Ayakta Alkışlandı

Engelli Semazenler Ayakta Alkışlandı

EGE HABER 05.12.2014, 12:22 18.02.2015, 22:59
Engelli Semazenler Ayakta Alkışlandı
Kula kent meydanında bulunan kültür merkezinde 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan programda sahne alan engelli semazenler katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Kula kent meydanında 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından etkinlik düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik; konuşmalar, halk oyunları, skeçler, dans ve semazen gösterileri ve şiirlerin okunması ile devam etti. Engelsiz semazen gösterisi ise katılımcılardan büyük alkış aldı.

Kula 80.Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Seyfettin Erkaya yaptığı konuşmada "Son yıllarda engellilere yönelik sosyal haklarda özellikle istihdam, eğitim, rehabilitasyon, evde bakım, erişilebilirlik ve seyahat hakkı gibi birçok konuda önemli iyileştirmeler olduğu göze çarpmaktadır. Bu anlamda ilçemizde de engellilerle ilgili önemli bir misyonu kuruluşumuz üstlenmiş olup bakım ve rehabilitasyon merkezimizin yanında engelsiz yaşam merkezi ve ilçe merkezimizde Divlit Umut Evi hayata geçirilmiştir. Bizler, engelli bireylerin hayatta karşılaştıkları sorunlara çözüm aramayı, gerekli olan bütün olanakları sağlamayı görev olarak saydığımızı belirtir, bütün engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlarım" dedi. Programa, Kula Kaymakamı Murat Güven, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, Kula Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, engelli aileleri ve engelliler katıldı.
Yorumlar (0)
33°
az bulutlu