Cephanelik Yakalandı

Muğla’nın Yatağan İlçesinde Jandarma Ekipleri Tarafından Şüphe Üzerine Durdurulan Bir Araçtan 81 Adet Yivsiz Tüfek Ele Geçirildi.

Cephanelik Yakalandı
Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri aldıkları bir ihbar sonrası bir araçta yapılan arama tüfek ve kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Jandarma ekipleri, A.H.Ö. isimli şahsın Konya Beyşehir ilçesinde kendisinin imal ettiği silahları Milas’ta satmak için getireceği ihbarı aldı. Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı doğrultusunda Yatağan Şahinler Mahallesinde yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında A. H. Ö. isimli şüphelinin yönetimindeki kapalı kasa araçta yapılan aramada faturasız ve sevk irsaliyesiz olarak toplam 81 adet yivsiz av tüfeği ile 105 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Şüpheli hakkında her bir tüfek için 81 TL olmak üzere toplam 6 bin 561 TL, kurusıkı tabancalar için ise toplam 836 TL idari para cezası uygulandı. A.H.Ö. isimli şüpheli ise Savcılığın talimatı ile jandarmada alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE