Boat Düsseldorf Fuarı’nda, Deniz Turizmi Tanıtılacak

İmeak Dto İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk

EGE HABER 11.12.2014, 14:06 18.02.2015, 22:59
Boat Düsseldorf Fuarı’nda, Deniz Turizmi Tanıtılacak
İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi; su sporları, yatçılık ve tekne alanında dünyanın en prestijli fuarlarından biri olarak kabul edilen “BootDüsseldorf2015 Fuarı”na katılacak. Fuar, yeni yılda 17-25 Ocak tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleşecek.

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, fuara bu yıl bölgede bulunan rüzgar sörf okulları, dalış okulları, marinalar kısaca deniz turizmi ile ilgili üyelerin de katılacağını söyledi. Öztürk ayrıca fuarda, Alaçatı’daki sörf turizminin ve bu alanda yeni potansiyel olan Dikili’nin de tanıtımının yapılabileceğini ifade etti.

Öztürk, “Almanya’da gerçekleştirilecek olan ‘Boot Düsseldorf 2015” sektör için çok önemli bir fuar. Merkez Yönetim Kurulu kararı ile fuarda bu yıl ülkemizi, İMEAK DTO İzmir Şubesi ve Antalya Şubesi’nin tanıtmasına karar verildi. Fuara marinalar, rüzgar sörf okulları, dalış okulları yani deniz turizmine hizmet veren ve bu alanda uğraşan üyelerimiz de katılacak. Fuarda, ülkemizin ve bölgemizin tanıtımı yapılırken aynı zamanda deniz turizmi hakkında görüşmeler yapılabilecek. Yeni yatırımlar ve pazarlama olanakları görüşülebilecek” diye konuştu.
Öztürk ayrıca, fuara katılacak üyelerle periyodik aralıklarla bir araya gelerek hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Yorumlar (0)