Bayındırlı çiftçi Büyükşehir'den umudu kesti

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayındır’da başlattığı ova yolları asfaltlama çalışmasını bitirmeden bırakıp gitti.

Bayındırlı çiftçi Büyükşehir'den umudu kesti
Bayındır Çırpı’lı çitfçiler yağmurla birlikte bozulan yollar nedeniyle yaşanan soruna çözüm bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Küçük Menderes’te ova asfaltlama çalışması başlatmıştı. Bayındır Çırpı’da Narlıkuyu ve Karagöl mevkileri arasında İZBETON A.Ş ekiplerince Eylül 2013’te yol dolgusu yapıldı. Ekipler ve araçlar, eylül ayı bitmeden bir anda Kiraz,Tire ve Ödemiş’teki yol çalışmalarına kaydırıldı.

Yaşanan son yağmurlar sonrası dolgu yapılan yollarda bozulmalar gerçekleşti. Çırpı’lı çiftçilerin yolların bozulmasından dolayı yaşadıkları sıkıntı had safhaya gelmiş.Eylül ayında yol çalışması başladığında çok sevindiklerini söyleyen Çırpı'lı çiftçiler, ‘‘Büyükşehir belediye yetkililerinin kendilerine 1 ay içinde gelip,yolu asfaltlayacaklarını bildirdiklerini,bu zamana kadar kimsenin çırpı’ya gelmediğini belirttiler.Yolun bozuk olmasından dolayı ürünlerimizi pazara çıkarmada zorluk yaşıyoruz'' şeklinde konuştular.

Çiftçiler,yolun yapılacağı yönünde ümitlerinin kalmadığını,bu saatten sonrada Büyükşehir Belediyesinin bir çalışma yapmayacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE