30 Kasım 2013 Cumartesi 16:06
Başbakan Erdoğan Muğla'da Toplu Açılışlarda bulundu.
11 yıl geçti, çok büyük bir aşkla çalıştık. 11 yıldır milletimizin emanetine sımsıkı sahip çıkıyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Merhum Adnan Menderes Ege’nin evladıydı. 1950’de milletimizin oylarını alarak işbaşına geldi. Menderes’in önemli bir sloganı vardı. ‘Yeter söz milletindir’ diyordu. 2002’de 3 Kasım seçimlerine girerken Menderes’in sloganı gibi biz de ‘Yeter söz de karar da milletindir’ dedik.

Milletin kararının üzerinde karar olamaz. Demokrasilerde geçerli olan milletimizin kararıdır. Milletimiz sandıkta bizi seçti. Merkezde bizi seçtiniz, yerelde de inşallah bizlere bu görevi verin.


GAZİ MUSTAFA KEMAL TELGRAFINDA DİYOR Kİ…

Gazi Mustafa Kemal Misakı Milli sınırları içinde her birime bir telgraf gönderiyor. O telgrafta diyor ki: ‘’23 Nisan 1920’den itibaren bütün sivil ve askeri makamların, bütün milletin başvuracağı merci Büyük Millet Meclisi olacaktır’’

FANİ OLAN HİÇBİR GÜÇ TBMM'NİN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR

TBMM Türkiye’nin kalbi, idare meclisidir. Yasalar oradan çıkar. Anlaşmalar orada onaylanır. Millet yetkisini TBMM eliyle kullanır.

Fani olan hiç bir güç TBMM’nin üstünde değildir. Burası otokratik rejimle idare edilen bir ülke değil, demokrasi ile idare edilen bir ülke. Söz de mühür de karar da yetki de sizde.

SİZİN KARARINIZI YOK SAYDILAR

Zaman zaman sizin bu yetkinizi elinizden almak istediler. Her ihtilalde, devrimde Türkiye 10 yıl, 15 yıl geriye gitti. Sizin kararınızı yok saydılar. Bazen de öyle adımlar attılar ki size istedikleri gibi mühür bastırdılar.
Ben sizin seçtiklerinizi düzmece oyunlarla, düzmece bir mahkemede yargılayanları unutmuyorum. Ben Adnan Menderes’i, Fatin Rüştü Zorlu’yu, Hasan Polatkan’ı unutmuyorum. Ama onları idam edenleri hatırlayan var mı? Yok. Ama bunun hesabını fitil fitil verecekler. Zalimler bunların hesabını verecekler.

BİZİ KAPATMAK İSTEDİLER, BAŞARAMADILAR

Sizin kararınızı beğenmedikleri için Meclis’in üzerinde güçler oluşturdular. 11 yıldır yoğun şekilde milli iradeyi muhafaza ediyoruz. Bizi kapatmak istediler. 330’un üzerinde vekil ile iktidarız. Bizi kapatmak için yollar aradılar. Sonunda başaramadılar.


BEN KONUŞAMIYORUM, EŞİM OLDUĞU İÇİN KONUŞAMIYORUM

Kadına şiddete son diyenler, kadına el uzatılamaz diyenler, kadına bu noktada söz, laf, hakaret edilemez diyenler eğer bizim parlamentomuzun çatısı altında kalıyor da onların partisi onları muhafaza ediyorsa CHP’den hesap sormak lazım. Lafla kadına siyasi hak verilmez, lafla kadına saygı olmaz.

Ben konuşamıyorum. Eşim olduğu için konuşamıyorum. Ama görüyorum ki milletim konuşuyor. Adını ağzına almak ona taltif olur. O nedenle alamam. Dolayısıyla bunun gereğini benim milletim vakti saati geldiğinde yapar. 4 ay sonra o zihniyete Muğla en büyük dersi vermelidir.

BELEDİYECİLİĞİ İYİ BİLİRİM

Yerel hizmette ne görüyorsunuz, imarda, alt yapıda, üst yapıda ne görüyorsunuz. Belediyecilikten geldim. Belediyeciliği iyi bilirim. Benden sonra arkadaşlarım 20 yıldır İstanbul’u biz yürütüyoruz. Yürütmeye de devam edeceğiz.

Bu ülkenin istikametini çeteler değil millet çizer. Bu ülkenin rotasını sermaye sahipleri değil, belli medya kuruluşları değil siz çizeceksiniz. İçerde ya da dışarda belli güç odakları, başka ülkeler değil sadece benim aziz milletim çizer.

MESELENİN ÇÖZÜM YERİ TBMM'DİR

Türkiye'de her meselenin çözüm yeri TBMM çatısı altında çözüm bulur. Meclis dışında çözüm arayışında olanlar yanılgının içindedirler. Meclis ve siyaset dışında yol arayanlar hatanın içindedir. Biz hiçbir meselenin hiçbir konunun Meclis dışında ele alınmasına müsade etmeyiz. Siyaset dışında yol arayanlar beyhude enerji tüketirler. Meclis'in yetkisinin çalındığı günler geride kalmıştır. Kimse milli iradeye el ve dil uzatamaz. Bizim arkamızda millet var.

TENCERE TAVA ÇALANIN DEĞİL...

Kimsenin endişesi olmasın Türkiye'de sesi çok çıkanın değil, tencere tava çalanın değil çok parası olanın değil sadece milletin dediği olur. Azınlığın değil 76 milyonun dediği olur. Biz gelene kadar bu ülkede 16 ayda bir hükümet değişti. Böyle ülkede istikrar olur mu? Başarı olur mu? 1946'dan bizim iktidarımıza kadar 16 ayda bir hükümet değişti. Şimdi rayına oturdu. Dünya bize Türkiye sessiz devrim gerçekleştirdi diyor. Çalıştık, çabaladık bu durumlara geldik. Biz göreve geldik 9 şehirde doğalgaz vardı şimdi 72 vilayetimizde doğalgaz var. Medeniyet bu. Lafla olmuyor bu iş.

BEN DERTLİ BABAYIM

Biz kimsenin diğerine baskı yapmasına tahammül göstermeyiz. Demokraside bu olamaz. Herkes istediği gibi giyinir istediği gibi yaşar. Üniversitelere başörtülü diye kızlarımızı sokmadılar. Şimdi kızlarımız okula gidiyor. Ne oldu? Ülke bölündü mü? Paçalandık mı? Battık mı? Bittik mi? Huzur geldi be.

Bir katsayı belası çıkardılar.Yavrularımız üniversiteye gidemedi. Ben dertli babayım. Dört çocuğum hem katsayı engeline hem başörtüsü engeline takıldılar. Kızlarım benim burada üniversite okuyamadı. Yurt dışında okudUlar. Dünyanın en öndeki üniversitelerinde okuma şansı buldular.

SİZ UÇAĞI UÇURDUNUZ DA BAŞÖRTÜSÜ MÜ ÇEKTİ DÜŞÜRDÜ?

Siz uçağı uçurdunuz da başörtüsü mü çekti de düşürdü. Yüksek hızlı trenleri bu ülkede devreye soktunuz da başörtüsü mü onları raydan çıkardı? Neler yaptırlar neler. Başı açığıyla, başı örtülüsüyle sizler benim milletimsiniz. Kardeşimsiniz. Ele ele vereceğiz. Daha güçlü olacağız.

1 yılı aşkındır terör nedeniyle kaybımız olmadı. Şehit anne ve babalar şimdi bu süreçten daha erken sonuç alınsaydı da çocuğumuz aramızda olsaydı diyorlar. Keşke Muğla'nın Türkiye'nin tüm kahramanları bugün aramızda olaydı. 11 yıldır gençlerimizin şehit olmadığı bahar ikliminin oluşması için mücadele veriyoruz.

Fakat bir şey beni düşündürüyor. Çözüm süreci diye yola çıktık ama birileri bu çözüm sürecinin karşısında duruyor. Biz bu süreci muhafaza etmeliyiz. Bunu güçlendirmek için artık samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Muğla'dan çıkacak olan ses önemli. Birliğimiz, beraberliğimiz için bu önemli.

Anaysanın dışına çıkmadan sizin değerlerinizi çiğnemeyecek ve çiğnetmeyeceğiz. Sizlerle nice eserlerle bir arada olacağız. Seçim kampanyasında da bir Muğla yapacağım. 4 ayımız var. 4 ay kapı kapı dolaşmaya var mıyız?
Son Güncelleme: 18.02.2015 23:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Medine yılmaz 2013-11-30 18:53:36

Allah yar ve yardımcımız olsun. Durmak yok yola devam. Allah'ın izniyle.