Bahçeşehir Koleji İzmir’de İkinci Kampusünü Açıyor

Kaliteli Eğitimi, 59 Kampus, 109 Okulu İle Türkiye’Nin Her Noktasına Ulaştıran Yeni Nesil Eğitime Öncülük Eden Ve Teog Başarılarıyla Türkiye’nin Zirvesinde Yer Alan Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında İzmir’de İkinci Kampusünü Açıyor.

EGE HABER 16.12.2014, 23:16 18.02.2015, 22:59
Bahçeşehir Koleji İzmir’de İkinci Kampusünü Açıyor
Kaliteli eğitimi, 59 kampus, 109 okulu ile Türkiye’nin her noktasına ulaştıran yeni nesil eğitime öncülük eden ve TEOG başarılarıyla Türkiye’nin zirvesinde yer alan Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 eğitim öğretim yılında İzmir’de ikinci kampusünü açıyor.

Anaokulundan üniversiteye yaşam boyu, sürekli ve kaliteli eğitim anlayışıyla geleceğe yön veren Bahçeşehir Koleji, 2012 yılında Bornova’da açılan kampusünden sonra İzmir’deki ikinci kampusü Güzelbahçe’de açıyor. Bin 272 öğrenci kapasiteli Güzelbahçe kampusü, merkezi konumu, kapalı yüzme havuzu, bilim müzesi, sanat atölyesi, çok amaçlı spor salonu, teknoloji laboratuvarı gibi özel eğitim alanları, akıllı teknolojilerle donatılmış derslikleri ile Ege Bölgesi’nin en iyi kampusleri arasında yerini alacak.

“TEOG’DA YÜZDE 99 BAŞARI SAĞLADIK”
Üç yılda 3 kat büyüdüklerini ifade eden Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, “Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin en başarılı kolejlerinden biridir. 2014 yılında yapılan TEOG’da yüzde 99 başarısı olan bir okul olarak zirveye yerleştik. 32 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt vererek şampiyon oldu. İzmir’in toplamda bu kadar şampiyonu var mı bilmiyorum. Ama bu okuldan bu kadar şampiyon çıktı. Son iki yılda Türkiye’de TEOG’da böyle bir ortalama yok” diye konuştu.

Okula yoğun talep olduğunu dile getiren Karaaslanlı, şunları söyledi: “Şu an yerimiz yok. Onlarca ön kayıt var. Seneye 24 kişi kabul edebileceğiz. Çok ciddi talep var. İstesek üç bin çocuk alabiliriz. Ama biz her çocuk kaliteli birebir eğitim alsın istiyoruz. Yoğun talepten dolayı ikinci kampusümüzü yapıyoruz. 12 dönüm araziye ve 12 bin metrekare alana inşaat yapacağız. 28 ilköğretim, 28 ortaokul, 6 da anaokulu sınıfımız var. Lise bölümünü açıp açmayacağımız önümüzdeki günlerde belli olacak.”

“İZMİR’İN İLÇELERİNE DE GİDECEĞİZ”
Tüm sınıfları teknoloji ile donattıklarını aktaran Karaaslanlı, çocuklara her şeyi uygulamalı olarak öğrettiklerini ve bu kapsamda mutfak akademisi bile kurarak her çocuğa mutfak adabını öğrettiklerini ifade etti.

İzmir’de önümüzdeki yıl Karşıyaka tarafına üçüncü kampus açacakları müjdesini veren Karaaslanlı, İzmir’deki büyümelerini bu şekilde sonlandıracaklarını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Bunun dışında önümüzdeki dönemlerde İzmir’in ilçelerini kapsayan yani Bayındır-Selçuk-Torbalı-Tire ortasında yer alacak bir koleji de hizmete sokacağız. Kaliteli eğitim İzmir’in ilçelerine de ulaşacak.”
Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle de, yabancı dil eğitimine önem verdiklerini vurguladı.
Yorumlar (0)