Acarlar Hali Sessizliğe Büründü

Son Yılların En Sert Kışını Yaşayan Ege Ve Akdeniz Bölgesi’nde Sebze Ve Meyveleri Soğuk Vurunca Ege’nin En Büyük Hallerinden Biri Olan Acarlar Hali Sessizliğe Büründü.

EGE HABER 17.01.2015, 11:30 18.02.2015, 22:59
Acarlar Hali Sessizliğe Büründü
Son yılların en sert kışını yaşayan Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde sebze ve meyveleri soğuk vurunca Ege’nin en büyük hallerinden biri olan Acarlar Hali sessizliğe büründü. Soğuk nedeniyle ürünlerin tarlada kaldığını belirten halciler, pazarlarda sıkıntı yaşanabileceğini belirttiler.

Aydın’da etkili olan dondurucu soğuklar çiftçilerin yanı sıra pazarcı ve hal esnafını da olumsuz etkiledi. İncirliova İlçesi’ne bağlı Acarlar’da bulunan Sebze Meyve Hali de soğuklar nedeniyle yeterli ürün gelmeyince sessizliğe büründü. Yılın her mevsimi hareketli olan halde bir çok sebze ve meyveye soğuk vurması nedeniyle hem ürün sayısının hem de yoğunluğun azaldığını belirten hal esnafı, fiyatlarda değişen bir şeyin olmadığını ancak pazardaki perakende satışlarda bir yükselme olduğunu belirttiler. Aydın ve çevresinde yakın zamanda bu kadar soğuk olmadığını, kış sebze ve meyvelerinden karnabahar, akbaş, mandalina, portakal, ıspanak gibi bazı ürünlerin soğuktan olumsuz etkilendiğini belirten esnaflar hale gelen ürün miktarında düşüş olduğunu yaşanan don olayının yanı sıra olumsuz hava koşullarından dolayı bazı çiftçilerin de tarlaya gidemediğini belirttiler.
Yorumlar (0)
31°
açık