GündemMuğla Haberleri

Ege’de Muğla’ya kritik uyarı: Vatandaşların dikkatli olması istendi!

Muğla’ya önemli bir uyarı yapıldı. Muğla Valiliği tarafından vatandaşlara uyarı açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, orman yangınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Muğla Valiliği orman yangınlarına karşı uyarıda bulundu. Sıcak hava nedeniyle orman yangınları riski oluştuğu bildirilirken, vatandaşların da orman yangınlarına karşı dikkat etmesi gerektiği kaydedildi.

VALİLİK UYARI YAPTI

Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada, “Valilikçe yasaklanan ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi. Yol kenarlarına yangına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti gibi çöplerin bırakılmaması. Anız, bahçe ve sera temizliği gibi hiç bir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmaması. Orman ve diğer yangınlar açısından çok dikkatli davranılması. Görülen olumsuzlukların bekletilmeden 112 Acil Çağrı Merkezi” ne iletilmesi konularında daha duyarlı olunması. Önümüzdeki günlerde özellikle ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir.” denildi.