GündemMuğla Haberleri

Ege’de Muğla’da yaşayanlar dikkat: Bugün akşam saatlerine kadar devam edecek!

Ege Bölgesi’nden Muğla için uyarı geldi. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü tarafından kentte fırtına beklendiği belirtildi. Yapılan açıklamada, sabah saatlerinde etkili olan fırtınanın akşam saatlerine kadar devam edeceği bildirildi. Fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

Muğla’ya fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarıda, Muğla ve çevresinin bugün sabah saatlerinden itibaren fırtına etkisine gireceği belirtildi.

KUVVETLİ OLACAK

Meteoroloji yaptığı açıklamada, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre Muğla çevrelerinde rüzgarın, 01.02.2023 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (62-74 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKŞAM SAATLERİNE KADAR DEVAM EDECEK

Fırtınanın, Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edildiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” denildi.