GündemHava Durumu

Ege’de İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar’da hava durumu: Kuvvetli olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 19 Haziran hava durumu açıklaması geldi. Planı olan vatandaşlar hava durumu haberlerini merak ediyor. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde hava öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Uşak, Denizli, Afyonkarahisar’da görülmesi bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin kuzeydoğusu ile Güney Ege ve Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı illeri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Denizli, Uşak ve Burdur ile Isparta’nın kuzey ve batı, Afyonkarahisar’ın güney, Van’ın doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde toz taşınımı bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, güneyinin iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Uşak ve Denizli ile Afyonkarahisar’ın güney çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 34°C
Parçalı ve az bulutlu, güney çevreleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 41°C
Parçalıi yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli-yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 37°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 40°C
Az bulutlu