28 Şubat 2017 Salı 23:37
Tatil Alternatiflerine Bir Yenisini Ekleyin: Side Ve Side Otelleri

Tatil Alternatiflerine Bir Yenisini Ekleyin: Side Ve Side Otelleri

            Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan bir mahallesi olarak bilinen Side, her mevsimde tatilin yaşanabileceği oldukça sıcak ve keyifli bir beldedir. Deniz manzarası, doğal atmosferi ve tarihi köy evleri ile gören herkesin adeta büyülendiği Side beldesi, sonradan Selimiye adını almışsa da, halen daha Side adı ile bilinir. Side içerisinde tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği kaliteli ve güvenilir Side otelleri, tüm misafirlere ev rahatlığını en iyi şekilde yaşatmaktadır.

            Antalya'nın lüks beldelerine göre çok daha mütevazi bir konumda kalması ile her bütçeye uygun konforlu ve kaliteli bir tesis bulmak mümkündür. Son dönemlerde popüler tatil yerlerindeki kalabalıklardan kaçmak isteyenlerin tercih ettiği Side beldesi, 2017 yaz mevsiminde de çok rağbet görecek gibi duruyor. Erken rezervasyon olanaklarından faydalanarak tatilini planlayan birçok turist sayesinde, Side otellerinin bir kısmı dolmuş durumda. Side fırsat otelleri de indirim ve kampanyalar ile konuklarını bekliyor.

 Side'de Nerelere Gitmeli, Neleri Keşfetmeli?

            Side otellerinden önce belde hakkında biraz daha fikir sahibi olunması önemlidir. Side 1 km uzunlukta ve yaklaşık olarak 400 metre genişlikteki yarımada üzerine kurulmuş bir bölgedir. Öncelikle Side'nin tarihi köy evleri görülmeden bu beldeyi gördüm dememek gerekiyor. Tarihe tanıklık etmiş olan bu evler, mahallenin o eski havasını turistlere yaşatacak ve sakin sokakları ile çok sevilecektir. Side sahilinde yürüyüş yapmak, tarihi restoran ve barlarına uğramak da listeye eklenebilir.

            Antik tiyatro ve diğer yapılar da mutlaka görülmelidir. Yunanlıların, Selçukluların, Hititlerin ve Osmanlı'nın yaşadığı bu topraklarda, birçok tarihi kalıntı yer almaktadır. Side beldesi bu nedenle, antik kent olarak da kabul edilmektedir. Elbette tarihi çarşıları da gezilmeli ve ana cadde üzerindeki dükkânlarda satılan el emeği yerel ürünler keşfedilmelidir. Tüm turistlerin konaklamak için tercih edeceği Side otelleri ise, dinlenmek ve eğlenmek için yeterli olacak tesisleri içermektedir.

 Side Otellerinin Özellikleri

            Ailelere ve çiftlere özel farklı otellerin bulunabilmesi, Side beldesinin ayrıcalıklarındandır. Her bütçeye uygun gelecek bir otelin bulunabileceğini de belirtmek gerekiyor. Fiyat aralığı bu anlamda oldukça geniş. Sezon öncesinde Side fırsat otelleri için rezervasyon yaptıranlar, oldukça uygun fiyatlar ile çok uzun tatiller planlayabilirler. Yılın büyük bir zamanı yaz mevsimi geçerli olduğu için sezon erken açılmakta ve geç kapanmaktadır. Otellerin nisan ve kasım ayları arasında her zaman dolu olduğunu söylemek mümkün. Her şey dahil konseptinden oda ve kahvaltı seçeneğine kadar farklı alternatifler mevcut.

            Otel içerisinde vakit geçirmeyi sevenler için de, Side otellerinde farklı etkinliklerin gerçekleştirildiği de bilinmektedir. Dans pistleri, restoran, cafe ve barlar, çocuk oyun alanları, farklı kapasitelerde açık ve kapalı yüzme havuzları, sauna, hamam ve spa merkezleri, alışveriş için mağazalar, sağlık merkezleri ve spor alanları örnek olarak sayılabilir. Hem eğlenceli hem de dinlenilebilecek bir tatil planını bir arada yaşamak, Side otellerinde mümkündür.

http://www.caglatur.com/side-otelleri