28 Şubat 2017 Salı 19:56
Barselona’da Gezilecek Yerler

Barselona’da Gezilecek Yerler

Barselona İspanya’nın en büyük ikinci kentidir. Fransa – İspanya sınırının 150 km güneyinde yer alan kent İspanya’nın en büyük ticaret limanına sahiptir. Bölge aynı zamanda Katalonya Özerk Bölgesi olarak da geçmektedir. Kendine özgü kültürü ve güzelliğiyle nam salan Barselona'nın, Katalan mimar Antonio Gaudi'nin önderlik ettğimodernizmakımıyla planlanmış, 1900'lerden kalma ızgara planlı modern bölümü turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Yaygın olarak bölgede kullanılan dil Katalancadır.Barselona, bütün İspanya için büyük bir kültür merkezi olmasının yanı sıra, Katalan dili ve kültürünün zenginleştirdiği özgün bir tarihsel geleneğe de sahiptir. Dünyaca ünlü ressam Picasso da 1895-1900 yılları arasında Barselona'da yaşamıştır ve 1900 yılında ayrıldığı Barselona'ya 1901 yılında yeniden dönen Picasso 1904 yılına kadar tekrar Barselona'da yaşamış ve "Mavi Dönemim" dediği ürünlerini ortaya koymuştur.

İspanya’nın en turistik şehirlerinden biri olan Barselona, sunduğu tarihi, turistik, kültürel ve diğer tüm özellikleriyle dünyanın en fazla turist çeken şehirlerinden biri. İspanya kültürünün tüm detaylarına tavsiye ettiğimiz bu adresten ulaşmanız mümkün.

Barselona Avrupa’nın turistik konuda her yaştan ve her tarzdan insanına istediğini verebilen bir şehirdir. Barselona’nın gezilebilecek yerlerinden bahsedelim;

  • SagradaFamilia Bazilikası: Barselona ve Avrupa’nın en önemli ve simgesel yapısıdır. Barselona şehrine bir çok ölümsüz eseriyle hayat katan ünlü Katalon mimar AntonioGaudi en büyük eseri olan Bazilika Barselona’ya gidildiğinde gezilmesi gereken ilk yerlerden birisidir. Bu ünlü bazilikanın içini de gezmek istiyorsanız uzun kuyruklarda beklemeyi göze almanız gerekecek fakat bazilikanın içine girince beklediğinize değdiğini göreceksiniz.
  • Park Güell: Adeta yaşayan hayatta bir çizgi film gibidir. Çizgi filmden fırlamış gibi görünen yapılarıyla ünlü bir parktır. Yapımı sırasında toplu konut olarak düşünülen bölge zamanla halka açık bir parka dönüşmüştür. Şehrin gürültüsü ve kalabalığından kaçıp dinlenmek için Barselona için bulunmaz bir nimettir.
  • La Rambla Caddesi: Barselona’nın en meşhur ve turistik caddelerindendir. Port Vell ile Plaça de Catalunya arasında yer alan cadde etrafında gezilip görülebilecek bir çok yapı ile turistlerin önemli uğrak yerlerinden birisidir. Cadde boyunca bir çok gösteri yapan sokak sanatçıları ve turistik alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar yer almaktadır.
  • Barselona Katedrali: Barselona’nın dini yüzünü temsil eden bir yapıdır. Sahip olduğu mimari yapısı ile dikkat çeken katedral şehrin ciddi turist yükünü taşımaktadır.
  • PobleEspanyol:Montjuic Tepesi’nde yer alan yapı bir açık hava müzesidir. 1929 Evrensel sergisinde İspanya’ nın mimari zenginliğini göstermek için oluşturulan yer İspanya’nın büyük mimari eserlerinin replicasının yapıldığı yerdir. Turistler özellikle fotoğraf çekimi için bu yere sıkça uğramaktadır.

http://www.yoldasin.com/barselona-gezi-rehberi/ sitesini ziyaret ederek Barselona’da ihtiyacınız olacak tüm bilgilere, şehirde yapılması gerekenlere ve ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bu harika şehirde geçireceğiniz vaktin her anını dolu dolu geçirmek istiyorsanız gitmeden önce seyahat bloglarını okumanızı öneririz.