Tercan, Gövde Gösterisi Yaptı

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Turizmci ve sanayici Dursun Bülent Tercan, 23.02.2015 Pazartesi saat 11.00’da Ak Parti İzmir il Binasında geniş katılımlı basın toplantısı yaptı.

EGE SİYASET KULİSİ 24.02.2015, 17:35 25.02.2015, 17:42
Tercan, Gövde Gösterisi Yaptı
 Partili-partisiz dostları Tercan'a destek için, yanında oldular...
Her kesimden İzmir sevdalısı, başarılı kişileri bir çatı altında, bir amaç için toplayıp, İzmir için sinerji oluşturarak başarılı çalışmalarda bulunması ile tanınan, İZKA Kalkınma Kurulu Üyesi, ETİK Başkanvekili, Destinasyon İzmir Başkanı, Turizmci ve Sanayici Dursun Bülent Tercan'ı, yakın dostları yalnız bırakmadılar. Özellikle AK Parti Çeşme İlçe teşkilatının eksiksiz katılımı dikkat çekti.Gençlere umut olmak lazım.
EGE Üniversitesi'nde Şehit olan Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU'na rahmet dileyen TERCAN, " Şehit olan yavrumuz, canımız, Fırat ÇAKIROĞLU’nu rahmet ile anıyorum acılı ailesine baş sağlığı diliyorum. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha önemli değildir. Bu yaşanan üzücü olay, neden milletvekili olmak isteğimizi de açıklıyor. Gençlere umut olmak lazım. Gençleri birbirine düşürmemek lazım. Bu anlamda üzüntümüz büyük" dedi.

İzmir’in her köşesinde, İzmirli ile olduk, İzmir kan ağlıyor.
Gerek işimiz, gerekse çevremize karşı olan sorumluluklarımız gereği sık sık İzmir’in değişik köşelerinde, İzmirli ile buluşuyoruz, İzmir’de esnaf kan ağlıyor, taksici kan ağlıyor, restorantı kan ağlıyor, turizmcisi kan ağlıyor, vatandaş iş ve aş sıkıntısı çekiyor. Pırıl pırıl gençlerimiz şehri terk ediyor. Bu durum beni derinden yaralıyor. Geçmişten günümüze üstlendiğim tüm görevler ile hem aktif olarak çözüm arayışı çabaları içerisinde edindiğim tecrübe ve bilgileri başta ülkemiz olmak üzere İzmir ve Ege turizminin ve sosyal hayatının gelişimi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıma arzusu içindeyim. Vekil adaylığımın aynı kaderi paylaştığım gerek turizmci, gerekse esnaf arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz tarafından partiler üstü bir heyecanla karşılanması, koştuğumuz yolun doğruluğunu bana göstermiş, güç katmış ve mutlu etmiştir.CHP'li yöneticiler, geleceğimizi çalıyorlar.
CHP döneminde turizm çöktü. CHPli yöneticiler, İzmir yaşanacak şehir diyorlar ama kim için? CHP turizmi bilmiyor. Turizmi önemsemiyor. Geleceğimizi çalıyorlar. Çeşme Ilıca’da, CHP Belediyesi eliyle termal katledildi. Beton yığını AVM yapıldı. Balçova Termal Oteller diyarı, olacağına AVM’ler diyarı oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı, Balçova'yı, Agamemnon Kaplıcalarını kullanantermal otellerle insanlara şifa dağıtan bir merkez haline getirecekken, her yere, beyaz-eşya bayii açılmasına, adeta çanak tutuyor. Bu bir utanç kaynağıdır. Bu seçildiğin yer ile ilgilenmemektir.

İzmir’i turizm kalesi yapacağım.

Bir milletvekilinin heybesi dolu olmalı. Yani daha milletvekili olmadan heybe dolu olmalı. Zaten bazı işleri yapıyor olmak lazım. Bu işleri daha iyi yapmak için milletvekili olmalı. Milletvekilliği sadece meclise gidip el kaldırmak olmamalı. Milletvekilinin şehrinin sorunlarına mecliste çözüm araması gerekiyor. Mesela ben şunu diyorum, İzmir'e yılda 5 milyon turisti getirebilecek projelerim olduğunu söylüyorum. İzmir'i turizmin kalesi yapacağım diyorum. Mesela Özdere'de Klaros kehanet merkezimiz var. Burayı kaç kişi biliyor? Bergama var, UNESCO dünya miras listesine girdi. İzmir'de bunun gibi açığa çıkmayı bekleyen çok fazla değer var. Taahhüt ediyorum, 4 yıl sonunda 4 milyon turist gelmezse, ben siyasete devam etmem.

Ben İzmir'in aynasıyım.
Bugün AK Parti ilçe teşkilatlarına günde yüzlerce iş talebi geliyor. Söylediğim gibi, İzmir'de işsizlik had safhada. Sıkıntıları çözmek adına, milletime, devletime hizmet etmek istiyorum. Öz be öz İzmirli'yim, İzmir Saint Joseph mezunuyum. İzmir Saint Joseph Derneğinin de sorunlarını bilirim, Karabağlar Meslek Lisesinin de. Alsancak Rotory Kulübünün derdini de bilirim. Gültepedeki Esnaf Odasının derdini de bilirim. Ben, Ovacık'ta Bağ evinde Çeşmeli çiftçi kardeşim ile çorbaya kaşık sallamayı da bilirim, Berlin'de, Zurich'te turizm fuarında 5 yıldızlı otelde tur operatörleri ile İzmir'im için yemek yemesini de bilirim. Ben İzmir'in aynasıyım. İzmir'e has, öz be öz İzmir Milletvekili Aday Adayıyım diyerek konuşmasını tamamladı.
Yorumlar (0)
25°
açık