26 Ekim 2015 Pazartesi 13:50
Tanrıkulu: ’’Ak Parti Açtığımız Tesisleri Bir Daha Açıyor’’
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, 8 Haziran’dan sonra terör olaylarının artış gösterdiğini belirterek, ’’Ankara’nın göbeğinde bomba patlıyor, millet artık sokakta tedirgin yürüyor’’ dedi.
Tanrıkulu, AK Parti’nin kendisinin bakanlığı zamanın da açtığı Ödemiş Organize Sanayi Bölgesini yeniden açtığını belirterek şöyle konuştu: ’’2002 yılından bu yana Ödemiş OSB’yi görmeyen, çivi çakmayan AKP hükümetleri, Ödemiş OSB heyetine ’Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun adını indirin, temeli atalım, ödenek aktaralım’ demiş. Bu trajikomik gerçekle avunanlar, İzmir’i hak ettiği noktaya getirememişlerdir.’’

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İzmir Milletvekili Adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, partisinin İzmir İl Başkanlığında basın mensuplarına seçim değerlendirmesi yaptı. 8 Haziran sonrası terör olaylarının birden artış gösterdiğini ve milletin can ve mal güvenliğinin kalmadığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu; ’’AKP’nin Oslo ve İmralı canisi ile görüştüğünün ortaya çıkması ile başlayan ‘çözüm’ denilen süreç içerisinde terör örgütünün ülkemize yığınak yapmasına göz yumulmuş, güvenlik görevlilerine operasyon izni verilmemiştir. Bunun sonucunda 7 Haziran sonrası bugüne kadar 178 güvenlik görevlimiz şehit düşmüştür. Artık Ankara’nın göbeğinde dahi bomba patlarken, İzmirliler de sokakta tedirgin gezmekte, can ve mal güvenliklerinden endişe duymaktadır’’ dedi.

SON BEŞ YILDIR KİMLİK MERKEZLİ TEHLİKELİ FAY HATTI OLUŞTURULDU
Tanrıkulu, Türkiye’nin özellikle son 4-5 yıldır kimlik merkezli ayrışmalardan dolayı çok yorulduğunu, toplumda tehlikeli fay hatları oluştuğunu ve milli birliğin temini için bu fay hatlarında biriken enerjinin süratle tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.

Tanrıkulu, bu yüzden MHP’nin 7 Haziran seçiminde aldıkları oy itibarıyla birinci ve ikinci parti konumunda bulunan iki partinin koalisyonunun toplumsal gerilimi düşüreceğini düşündüğünü ve bu nedenle öncelikli seçenek olduğunu ifade ettiğini belirtti.

MHP’nin kendisi haricindeki iki partinin koalisyonunu istemesinin temelinde, Türk milletinin birliği ve dirliğini kendi parti menfaatlerinin önüne koymasının yer aldığını anlatan Tanrıkulu, "AKP ve CHP arasındaki uzun müzakerelerden bir koalisyon hükümeti kararı çıkmamıştır. Burada kim, kime ‘hayır’ demiştir? CHP 32 gün AKP ile ne görüşmüş, sürecin bu kadar uzamasına neden göz yummuştur?’’ diye konuştu.

BİZE ’HAYIR’CI DEMELERİ SİYASİ ŞARK KURNAZLIĞI
MHP’nin gelişen olaylar üzerine azınlık hükûmeti ve seçim hükûmeti seçeneklerinin böylesine hassas bir dönemde ülke çıkarına olmadığını ve desteklenmeyeceğini ifade ettiğini dile getiren Tanrıkulu, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü, üniter yapının güçlendirilmesi ve ahlâklı siyasetin ön şartlarında anlaşmak kaydıyla, uzun ömürlü ve tek gündemi ülkeye hizmet olan bir koalisyon hükûmeti kurmaya hazır olduğunu dile getirdi. MHP’nin; bölünmeye, hırsızlığa, adaletsizliğe ve vesayete ‘Hayır’; huzura, kardeşliğe, refaha ve güvenli bir geleceğe ‘evet’ dediğini anlatan Tanrıkulu, "Bu yüzden daha 8 Haziran sabahı erken seçimi dillerine dolayanların MHP her şeye ‘hayır’ dedi diyerek algı oluşturma çabası, siyasî şark kurnazlığından öteye geçmemektedir’’ dedi.

’’AKP AÇILMIŞ TESİSLERİ YENİDEN AÇIYOR’’
AK Parti’yi eleştiren Tanrıkulu; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun İzmir’de ‘oy verirseniz hizmet ederiz’ diyerek çarpık siyaset anlayışını sürdürdüğünü söyledi.
İzmir’de harem selamlık mini toplantılar düzenleyen Davutoğlu’nun 13 yıldır yeterli hizmeti götüremedikleri Ödemiş’te Kuzey Ege’ye yapılan kamu yatırımlarını anlatmasının İzmir’e ne kadar yabancı olduklarını gösterdiğini anlatan Tanrıkulu, şöyle konuştu: "Ödemiş demişken; iktidarları döneminde tek bir çivi çakmadıkları Ödemiş Organize Sanayi Bölgesini açacaklarını söyleyen Davutoğlu’na hatırlatmak isteriz: 57’nci Hükümet döneminde 107 hektarlık kısmının kamulaştırma işlemi o dönem tamamlanmıştır. 2002 yılı yatırım programında 750 milyar TL ödeneği yer almış, 2003 yılı yatırım programına o dönem 450 milyar TL ödenek teklif edilmiştir. 13 yıldır paslanan tabelası dâhi geçen yıllarda verdiğimiz önergelerle yenilenmiştir."

SİYASİ ETİĞE UYMAYAN BİR DURUM
13 yıldır ülkeyi yönettiğini iddia edenlerin daha önce açılış, temel atma törenleri yapılmış tesisleri yeniden açtığını belirten Tanrıkulu, "Burası 14 yıl önce benim bakanlığım döneminde yatırım porgramına alındı, temeli atıldı. Oradaki müteşebbis heyet de bir jest yaparak Ödemiş OSB’ye benim adımı vermişti. Ben de büyük bir hizmet aşkıyla temel atma törenine katılmıştım. 2002 yılından bu yana Ödemiş OSB’yi görmeyen, çivi çakmayan AKP hükümetleri, Ödemiş OSB heyetine ’Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun adını indirin, temeli atalım, ödenek aktaralım’ demiş. Benim adım silindi. Çok ayıp ettiler. Nezakete sığmayan, siyasi etiğe uymayan bir durum. İzmir’de siyasetçilerin adını taşıyan çok sayıda tesis var. İktidar değişince bu isimler indirilmiyor. Bu trajikomik gerçekle avunanlar, İzmir’i hak ettiği noktaya getirememişlerdir. İzmir’e yönelik sarf ettikleri onca kötü yakıştırmalara rağmen, İzmirliler’in karşısına çıkıp hâlâ oy isteme cüreti göstermektedirler’’ dedi.

’’İZMİR’DE YATIRIMLAR DURMA NOKTASINA GELDİ’’
İzmir’in her alanda kendi çabasıyla kendini kanıtlamış bir il olmasına rağmen, 13 yıldır yeterli ve gerekli yatırımı alamadığını belirten Tanrıkulu; şunları söyledi: "2002 yılında dış ticaret fazlası veren İzmir son 5 yıldır dış ticaret açığı vermektedir. İzmir’in ihracatı geçen yılın Ocak-Ağustos dönemine göre yüzde 15,5 düşüşle 5,5 milyar dolarda kalmıştır. İhracatçı firma sayısı azalmaktadır. Ocak-Eylül döneminde 4 bin 760 İzmirli esnaf ekmek yediği tekneyi kapatmak zorunda kalmıştır. İzmir’de yatırımlar neredeyse durma noktasına gelmiştir. 2015 yılında sadece 2 teşvikli yeni yabancı yatırım bulunmakta olup, sağlayacağı istihdam 115 kişidir. İzmir ekonomisindeki bu kötümser durum zaten Türkiye ortalamasının üstünde olan işsizliği daha da artıracaktır."

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ELEŞTİRİ
CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesini de eleştiren MHP Milletvekili Adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu; ’’Büyükşehir belediyesi İzmir’in kentleşme, ulaşım, alt yapı eksikliği, spor ve çevre sorunlarını hâlâ çözememiş, kentte yaşam kalitesini artıramamıştır’’ dedi.

ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN MHP’YE OY VER
İzmir’de saha çalışmalarında gördüğü tabloyu özetleyen Tanrıkulu; şöyle konuştu: "İzmir’de girişimciler mevcut iktidardan tedirgin ve baskı altında, esnafın işleri bıçak gibi kesilmiş, tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanımızın karnı doymuyor, İzmir’de yaşayan emeklilerimiz ayın sonunu getiremiyor. Asgari ücretle çalışanlarımız açlık sınırının altında geçim mücadelesi vermeye çalışıyor. Öğrenimini tamamlayan, tamamlamak üzere olan gençlerimize yeni iş imkânı yok. Turizmi körelmekte olan İzmir’in, tarihi ve kültürü yeterince tanıtılmıyor. Har alanda çalışanlarımızın sorunları devam ediyor. İşte tüm bu sıkıntıları aşabilmek adına MHP olarak; Ülkenin Geleceğine Oy Ver diyoruz. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi olarak, daha önce İzmir’e kazandırdıklarımız ve diğer hizmetlerimiz bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır.’’
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.