14 Ağustos 2015 Cuma 10:46
Partililerden 14. Yıl mesajı

Geçtiğimiz 14 yılı değerlendiren siyasiler AK Parti’nin Türkiye’ye getirdiği yenilik ve icraatleri anlattılar.

Milletvekilleri Cemil Şeboy, Nükhet Hotar, Hamza Dağ, ve Kerem Ali Sürekli, AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, AK Parti Buca İlçe Başkanı Neşat Arslan, daha uzun yıllar Türkiye’ye hizmet edeceklerini belirterek daha demokratik bir Türkiye için halkın desteğini sürdürmelerini istedi.


AK Parti İzmir Milletvekili Cemil Şeboy:

“2002 yılında koalisyonlarla yönetilen ve ekonomisi batmış bir Türkiye vardı. Faizler yükselmiş enflasyon yüzde 50 lerde 60 larda ve İMF’ye borcu olan, kasasında parası olmayan bir Türkiye vardı. Ak Parti geldiği günden itibaren borçları ödedi. Hastane kuyruklarını hepimiz biliyoruz. Ameliyat günü veriliyordu ama ameliyat günü gelmeden ölen hastalar vardı. Bir de Türkiye’de yatırımlar durmuştu. Tablo buydu. Bakın bugün AK Parti o dönemden beri nereye getirdi Türkiye’yi. Yapılmış yollar, köprüler, yatırım programları, İzmir-İstanbul otoyolu, Aliağa’da onuncu büyük liman, bütün illere havalimanları, İzmir’deki tunel bile bir nimettir. Türkiye genelinde görülmemiş yatırımlar oldu. Bu da AK Parti’nin başarısı ve de siyasi istikrardan kaynaklanmaktadır. Eğer siyaisi istikrar varsa ve işi bilen bir hükümet varsa Türkiye kalkınır ve etrafındaki ülkeler kıskanır. Türkiye’nin İMF’ye borcu yok, kasasında 125 milyar dolar parası var. Bu dış ülkeleri tedirgin ediyor. İnsanlarımız geçmişi çabuk unutuyorlar, unutmamaları gerekir. Koalisyon hükümetleri ile hiçbir zaman istikrar olmaz, ne yaparsanız yapın. Bir arabaya başka marka arabanın parçası uymaz ancak toplama bir araba olur. Ancak tek başına iktidar Türkiye’nin şu ana kadar yaşamış olduğu nimetleri Türkiye’ye tekrar yaşatır.”

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ:

“Anlatılacak birçok şey var. Hemen hemen her alanda, demokrasi, insan hakları, ulaşım, sağlık bunların tamamında bazısında görünen bazısında görünmeyen devrimler yaşandı. 14 senede Türkiye’de önemli mesafe katetti. Türk siyasi tarihi de önemli bir süreci yaşadı. Umarım bundan sonra da bu gibi süreçleri yaşamaya devam edecek. Bundan sonraki süreçte AK Parti siyasi parti olarak halka hizmet etmeye devam edecektir. Tek başına iktidar döneminde yaptığı hizmetler çok daha etkili, çok daha güçlü, çok daha ileriye dönük hizmetler oldu. Siyasal ortama göre siyasal parti olarak yapabileceği katkı neyse onu yapmaya gayret edecektir.”

“TÜRKİYE’NİN UFKUNU VE VİZYONUNU AÇMIŞTIR”

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli:


“AK Parti Türkiye’nin ufkunu ve vizyonunu açmıştır, büyük bir hizmet getirmiştir. Türkiye’de çığır açmıştır. Türkiye’de demokrasinin, özgürlüğün en geniş anlamında kullanılmasını sağlamıştır.Bireysel haklarda, sosyal alanda, ekonomide, politikada çok büyük icraatler yapmıştır. AK Parti Türkiye’ye çok şeyler sağlamıştır ki bunu 2 aylık süreçte açık ve net gördük. Daha uzun yıllar AK Parti Türkiye’ye hizmet edecektir. Önümüzdeki süreçte de ister koalisyon ister erken seçim olsun. AK Parti hizmet odaklı bir partidir. Milletine hizmetine devam edecektir. 7 Haziran’dan bu yana da icraatlerimiz, hizmetlerimiz olanca hızı ile devam ediyor.”

AK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar:

“Ak Parti ile Türkiye’de yeni dönem başlamıştır. Uluslararası kurum ve kuruluşlara borcun olmadığı kendine güvenin geldiği, ulusal ve uluslararası prestijinin yükseldiği, demokrasinin ve özgürlüklerinin önünün açıldığı, yoksulun, yaşlının ve engellinin çok daha fazla öncelendiği yeni bir yapıyla, sosyal devlet anlayışıyla yeni bir dönem başlamıştır. Terörle mücadelede ilk defa ‘Analar ağlamasın’ diyerek yeni bir süreç başlamıştır. İki ay öncesine kadar olan süreçte de yeni bir dönem denenmiş şehitlerimiz olmamış ve analar ağlamamıştır. Bu da AK Parti’nin uygulamaları ile buraya gelmiştir. Umarım önümüzdeki en yakın süreçte de birlik beraberliğimiz devam edecek. Yeter ki AK Parti’nin gücü bu noktada devam etsin. Buradan da halkımızdan partimize olan desteklerinin devam etmesini rica ediyorum. Geçtiğimiz seçimde ‘Yeni Türkiye’ adı altında hedeflerimize yenilerini de ekleyip daha gelişmiş, daha demokratik, daha özgür, daha refah içerisinde bir Türkiye’nin hedefleri gösterildi. Bundan sonra da istikrarı güven ortamı devam ederse -ki edeceği yönünde inancım sonsuz- AK Parti’nin ‘Yeni Türkiye’ hedefleri için çalışmaları devam edecektir.”

“AK PARTİ’NİN TARİHİ TÜRKİYE’NİN TALİHİDİR”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım:

“AK Parti’nin 14 yılı millete hizmet ile geçmiştir. Türkiye’nin talihini değiştiren köklü reform süreci AK Parti’nin bu ülkeye katkısıdır; her alanda reform yapmıştır. İnsan hakları, özgürlükler alanlarında yapısal reformlar gerçekleştirilmiştir. Batı normlarında demokrasinin gerçekleşmesinde ve yerleşmesinde AK Parti’nin çok büyük katkıları vardır. Hayata doğrudan yansıyan hizmetleri, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde olmuştur. Bugün herkes AK Parti’nin yaptığı hizmetlerden bir şekilde faydalanmıştır. Aslında AK Parti’nin kuruluş tarihi Türkiye’nin talihidir. AK Parti’nin kaderi ülkemizin kaderi ile örtüşmüştür, milletimizin kaderi ile örtüşmüştür ve bu böyle devam edecektir.”

AK Parti Buca İlçe Başkanı Neşat Arslan:

“AK Parti kurulur kurulmaz iktidar oldu. Geçtiğimiz 14 senede Türkiye’de müthiş reformlar ve değişimler oldu. AK Parti öncelikle varolanları yenileyerek başladı. Bunları büyüterek Türkiye’nin vizyonunu ve misyonun değiştirdi. Türkiye’de hem halkın yaşam tarzını değiştirdi hem de Türk halkını saygın bir yere oturttu. İnsanlar her alanda yenilikler ile karşılaştı, hastane ve eczane kuyrukları son buldu; ciddi değişimler oldu. Türkiye bölgenin saygın ülkelerinden biri haline geldi. Ülke bu saygınlığı AK Parti dönemindekazandı. İnsanımız geleceğe daha umutlu bakmaya başladı.”
BATYR BERDIYEV / EGE HABER

Son Güncelleme: 14.08.2015 10:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.