Genç aday Buca'da vitrine çıktı

AK Parti'nin siyasete yeni bir soluk getirerek aday gösterdiği 18-24 yaş arasındaki gençler sahaya inmeye başladı. O gençlerden biri de İzmir 1. Bölgeden Milletvekili Adayı Halil Cüneyt Açıl,

Genç aday Buca'da vitrine çıktı

Buca Seçim Koordinasyon Merkezi'nde aldığı brifing sonrası tecrübeli vekil Mahmut Atilla Kaya ile birlikte esnaf ziyareti yapan Açıl, Bucalılardan gençler için oy istedi. İlk defa esnaf ziyareti yapan genç adayın oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

El öptü oy istedi

24 yaşındaki Halil Cüneyt Açıl İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi. Genç yaşına rağmen sivil toplum kuruluşlarında oldukça aktif görevler üstlenen Açıl aynı zamanda Türkiye Gençlik Vakfı'nda İzmir Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Seçilme yaşının 18'e düşürmesiyle çocukluğundan beri hayalini kurduğu siyasete atılmak için harekete geçen Açıl aday olarak isminin açıklanmasının ardından önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ardından Başbakan Binali Yıldırm'la sahneye çıktıktan sonra soluğu seçim bölgesi olan Buca'da aldı. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Arslan ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile SKM'de buluşan genç aday dah sonra tecrübeli siyasetçilerle bi,rlikte sokağa çıktı. sempatik ve girişken tavırlarıyla dikkat çeken Genç adayı karşılarında gören esnaf önce şaşırsa da daha sonra desteklerini ilettiler. Kimi vatandaşlar ise "Milletvekili olunca bizi unutma" diyerek el öptürdü.

YORUM EKLE