Ekonomi Bakanı Zeybekci Uşak'ta, park ve düğün solunu açtı

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Eşme Belediyesi tarafından yapılan için düğün salonu ve park açılışı için Uşak'a geldi. Bakan Zeybekci, Türkiye'nin önemli günlerden geçerken üzerine oynanan oyunları tek tek bozduklarını ve yollarına devam ettiklerini ifade etti.

EGE SİYASET KULİSİ 21.10.2015, 22:08
Ekonomi Bakanı Zeybekci Uşak'ta, park ve düğün solunu açtı

Uşak'ın Eşme İlçesi'nde belediye tarafından yaptırılan düğün salonu ve park açılışı için Ankara'dan gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi, Vali Ahmet Okur, Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Eşme Kaymakamı Ozan Gazel ve protokol üyeleri tarafından karşıladı. Açılışta konuşan ve gündemi değerlendiren Bakan Zeybekci, Türkiye'nin çok önemli günlerden ve yıllardan geçtiğine dikkat çekerek, "Milletimiz bugüne kadar kendisine tuzak kuranların dersini hep verdi. 7 Haziran seçimleri tam sonuçlanmadı seçimlerin sonuçlanması için milletin iradesinin hükümete yansıması gerekiyordu. Bunun için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bizim çizgimiz millettir. Millet bize 7 Haziran'da dedi ki Ey Ak Parti, ekonomi, siyasi politikalarını, demokrasi ve evrensel hukukla ilgili bütün kararlarını devam etmeni istiyorum. Ama yanına bir ortak alacaksın' dedi. Bizde baş üstüne dedik ve gereğini sonuna kadar yaptık. Ama maalesef olmadı. O konulara ve detaylarına girmeyeceğim" dedi. 
İSTİYORLAR Kİ TÜRKİYE'DE KARDEŞ KAVGASI OLSUN 
Türkiye'de 2002 yılında toplanan 100 liralık verginin 86 lirasının faize gittiğini vurgulayan Bakan Zeybekci, alınan faizin ertesi gün dövize çevrilip yurtdışına gittiğini söyledi. Zeybekçi şöyle devam etti: "Bugün 100 liralık verginin 13 lirası faize gidiyor. Biz bu rakamı sıfıra indirene kadar mücadelemize devam edeceğiz. İstedikleri o Türkiye, zaten bütün kavga o. Türkiye'nin o gün 200 milyar dolar milli geliri vardı, bugün 800 milyar dolar. 200 milyar dolarlık verginin yüzde 86'sını bir alıverseler, ağızlarının suyunu ondan tutamıyorlar. Onun için fellik fellik ortalığı karıştırıyorlar. Türkiye'de rahat durmadı tabi, fazla oldu. 14 Mayıs 2013'te Türkiye'de faizler yüzde 7 binlerden 4,6'ya düştü, bütün kavga bu. Türkiye Kanal İstanbul, 3. Köprü, ikinci tüp geçidin yapımını başladı. 50 yıldan bu yana üzerinde çalışılan nükleer santrallerin ikisini birden yapmaya başladı. Türkiye dünyada 320 milyar dolarlık iş yapar hale geldi. Sizin anlayacağınız Türkiye her yere biraz fazla gelmeye başladı. Onun üzerine durmadılar. Taksim'de gezi olaylarında ağaçlar, çiçekler böcekler diyerek Türkiye'yi karıştırmaya çalıştılar. Bu millet onlara cevabını verdi. Yetmedi 17-25 Aralık tezgahını kurdular. Yetmedi ekonomik olarak saldırdılar. Dünyanın haritası yeniden çiziliyor. Durmayacaklar, bırakmayacaklar çünkü istiyorlar ki yeniden o dünya haritasını çizerlerken istiyorlar ki Türkiye kendi başının derdine düşsün. İstiyorlar ki Türkiye'de kardeş kavgası olsun. Onun için çok önemli günlerden geçiyoruz. İnanın Kurtuluş Savaşı dönemindeki gibi önemli günlerden geçiyoruz ama milletimiz bunun farkında." 
AYNI DELİKTEN ÇIKAN MELUNLAR 

Türkiye'de yaşanan terör olaylarına değinen Bakan Zeybekci, "Taksimde 1 Mayıs olaylarında o masum insanları katledenlerle Maraş'ta 500 kişiyi katledip de milleti birbirine düşürmek isteyenler, Sivas'ta o oteli yakarak katliamı yapanlar, Başbağlarda aksakallı ile 3 aylık bebeği de katledenler, Sivas'ın intikamıdır diye not bırakanlar, Suruçtakiler ve Diyarbakır'da o trafoya bomba koyanlarda, Ankara'da o bomba koyanlarda tamamı aynıdır. Aynı delikten çıkan melunlardır. Bütün bu olaylarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diliyorum. Ama şu konunun altını binlerce defa çizerek söylüyorum, Bilerek yapıyorlar, direk kalbimize saldırıyorlar. Bu milletin zenginliklerini oluşturan, farklılıklarımızın birleştikleri noktalar bombalıyorlar ki, bu millet oradan kırılsın, orası fay hattı olsun, bu ülke sallansın bunu onun için yapıyorlar" dedi. 
TÜRKİYE DÜNYANIN 18. BÜYÜK EKONOMİSİ 
Türkiye'nin dünyanın en büyük 18. büyük ekonomisi olduğunu ifade eden Bakan Zeybekci şöyle devam etti: "Türkiye Avrupa'nın 7. büyük ekonomisi oldu. Bakın Rusya ve Ukrayna darmadağın oldu. İhracatları yüzde 40 düştü. Bizimde ticaretimiz düşüyor, Suriye ve Irak belli. Yunanistan yanımızda ne halde. Bütün bunlara rağmen Türkiye 2015'in ilk yarsından Türkiye büyümede dünyada en hızlı büyüyen 7. Ülke oldu. Türkiye bir buçuk yılda dördüncü seçimini yapıyor. Bunlara rağmen Ağustos ayı sonu itibari ile bütçe açığında dünyanın en iyi ülkelerinden birisi haline geldik. 2015'in 8 ayında cari açığı yüzde 42 oranında iyileştirdik. 2008 yılından bu yana 7 milyon vatandaşımıza istihdam sağladık. Şu anda borçlanma, kamu borçlarının milli gelire oranıyla AB'nin 28 ülkesinden daha iyi durumdayız. Türkiye bu halde. Türkiye'ye IMF bir daha gelmeyecek, bir daha borç vermeyecek. Türkiye bir daha o melunların eline düşüpte bu milletin alın terinden ödediği o vergilerin yüzde 13'ünü bile sizin burnunuzdan getireceğiz diyor. Yüzde 13'ü sıfıra kadar çekeceğiz. Bu bir sevda, bir aşk." 
1980 öncesi Asala terör örgütünün Türkiye'nin başına bela edildiğini ifade eden Bakan Zeybekci, "Bu bölücü terör örgütü de aynı delikten gelenlerdir. Şimdi her türlü oyunlarını oynamaya devam ediyorlar ve oymamaya devam edecekler. Çünkü biz büyük bir davanın peşindeyiz. Amacımız bu ülkeyi 2023 yılında dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden birisi yapmak, Avrupa'nın ilk 3 ekonomisinden birisi yapmak bu ülkenin ihracatını 500 milyar dolara çıkarmak. 2002'de 35 milyar dolar olan ihracat rakamlarımız, şu anda 171,5 milyar dolar. Allah'ın izni ile 2023'te 500 milyar dolar olacak" diye konuştu. 
Bakan Zeybekci, Eşme Belediyesi'nin yaptırdığı düğün salonu park açılışının ardından Uşak'a geçerek, partililerle Ramada Otel'de yemeğe katıldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
31°
açık