Balkan Dernekleri Ak Partili milletvekili adaylarıyla buluştu

Ak Parti’nin İzmir 1'inci bölge milletvekili adayları Bilal Doğan ve Emre Cemil Ayvalı, Gaziemir Sarnıç ve Menderes Görece Mahallesi'nde Balkan dernekleri ile bir araya geldi. İlk olarak Gaziemir Sarnıç'ta 20'den fazla Balkan derneği başkanı ile iftar yemeğinde buluşan, Balkanlıların damadı Doğan'a ve Balkan kökenli Ayvalı’ya dernek başkanlarından tam destek geldi.

Balkan Dernekleri Ak Partili milletvekili adaylarıyla buluştu

24 Haziran seçimlerinin yalnız Türkiye için değil, Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımız ve İslam alemi için de çok önemli olduğunu belirten Doğan, Türkiye'nin Balkan Türklüğünün ve müslümanlığının da teminatı olduğunu vurguladı. ''Türkye güçlüyse, Balkanlar'daki, Bulgaristan'daki, Makedonya'daki Türkler, Müsümanlar da güçlüdür'' diyen Doğan, Balkan kökenli tüm seçmenleri Ak Part'ye destek vermeye çağırdı.

Avrupa’nın son yıllarda farklı amaçlarla Türkiye’ye odaklandığını ve amaçlarının kendi çıkarları doğrultusunda Türkiye'yi yapılandırarak siyaseti dizayn etmek olduğunun altını çizen Doğan, “Ak Parti'ye verilen destek yalnız bir partiye verilen destek değildir, ülkenin geleceğini sigortalamaktır. Milletin birliğini beraberliğini korumaktır. Balkan ülkelerine nefes aldırmaktır. İslam coğrafyasını canlı ve kararlı kılmaktır'' dedi.

OYUNU BOZACAĞIZ

Sarnıç'taki iftar yemeğinin ardından Menderes Görece'de Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve Ak Parti İzmir Milletvekili Adayı Emre Cemil Ayvalı ile Balkan göçmen vatandaşlarla buluşan Doğan burada da vatandaşlara destek çağrısında bulundu.

Türkiye'nn tüm dünya mazlumlarının anavatanı olduğunu dile getiren Doğan, Türkiye'nin 16 yıl içinde edindiği gücü kırabilmek adına dış güçlerin tüm güçleriyle Türkiye üstüne oyun kurduklarını açıkladı. 15 Temmuz hain darbe girişiminde başarısız olan güçlerin şimdi de ekonomi tabanlı tuzaklarla Türkiye'yi dize getirmeye çalıştığını aktaran Doğan, ''Türkiye’yi bertaraf edebilmek için emperyalist güçler büyük bir oyun içerisine girdiler, 15 Temmuz’da denediler başaramadılar, şimdi de seçim öncesi ekonomiyi kargaşaya sokmak için uğraşıyorlar ama inşallah biz bu oyunu yine bozacağız. Biz bu güçlere en iyi cevabı 24 Haziran'da hep beraber vereceğiz. Türkiye’nin güçlü olabilmesi için 24 Haziran’da reisimize partimize sahip çıkmamız gerekiyor. Özümüz bir gücümüz bir olmalı” diye konuştu.

BALKAN GÖÇMENLERİNE SÖZ VERDİ

Uzun yıllar boyunca Balkan coğrafyasında kendi haline bırakılan Türk ve Müslüman milletlerin Ak Parti hükümeti ile birlikte yeniden kendilerine güven duymaya ve yüzlerini anavatanları Türkiye'ye çevirdiklerini söyleyen Doğan, seçilmesi halinde mecliste Balkan göçmenlerinin bir temsilcisi olacağını sözünü verdi. Doğan, Balkan göçmeni bir ailenin damadı olarak Balkan göçmenlerinin sorunlarını, isteklerini ve çözümlerini çok iyi bildiğini ve bunun için var gücüyle çalışacağını ifade etti.

Ayvalı: Mecliste sizden birisi olacak

Ak Parti 1. bölge milletvekili adayı Emre Cemil Ayvalı'da yaptığı konuşmasında, kendisinin de Balkan göçmeni olduğunu ve bunun da Balkan kökenli seçmenler için bir avantaj olduğunu söyleyerek, "Ben sizden birisiyim, sizin sorununuz neyse benim sorunum da o, şayet seçilirsem istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz, derdinizi anlatabileceğiniz bir çözüm noktası olmaya çalışacağım. Balkanları temsil eden bir milletvekili olacağım, bu yüzden özellikle sizin desteklerinizi bekliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 15:00
YORUM EKLE