09 Ekim 2015 Cuma 17:29
Ah aman Menemen ben bu işe gelemem
 İş bilmek, işini bilmek çok önemli bir meziyettir.

Herkes her işi bilmediği, birilerinin bazı işleri diğerlerinden çok daha iyi yapabildikleri için onlara usta deriz.

İşini bilmek ise biraz daha farklıdır.

Normal olarak yapacağı işi iyi bilen, bir konuda söz sahibi kişiler için bu sözü kullandığımız gibi aynı sözü; gözü açık olarak nitelediğimiz, kendi çıkarlarına uygun davranışlar gösteren kişiler için de kullanırız.

Ne yazık ki işini bilmek deyimi günümüzde daha çok ikinci gruptaki yani kendi çıkarlarına uygun davrananlar için kullanılır.

Bu tür davranışlarda bulunanların çoğunluğu da aslında kendi ürünü olan bilgiyi veya meziyetleri değilde, başkalarının ürünü veya bilgisi veya gücünü kendi çıkarları için kullanırlar.

Lafı uzatmadan yine Menemen ve onun değerli başkanı T Şahin'e gelmek istiyorum.

Aslında bu konuyu 20-23 Kasımdaki yazılarımızda bir iddia olarak dile getirmiştik.

Bu iddialar somut olarak 20 Temmuz daki müfettiş raporunda yer aldı ve basına açıklandı.

Raporlar ön inceleme sonucu alınan kararlardır.

Söz konusu olay; Şahin Petrolcülük Ltd şirketinde (Başkan T. Şahin'e ait) çalışan E.Y isimli şahsın maaş ve sigorta ödemelerinin Menemen Belediyesince yapılmasıdır.

Ortaya atılan iddialar sonucunda, Menemen Cumhuriyet Savcılığı olaya el koyuyor. Şahin Petrolcülük Ltd şirketinin kamera kayıtları üzerinden 7 Mart ve 17 Mart tarihleri arasında yapılan incelemede, belediyece izinli olmadığı halde, orada çalıştığı görülüyor ve izinli olmadığı belediye başkanlığınca da teyit ediliyor.

Doğal olarak Ceza kanunun 257. maddesi gereği görevlerinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle belediye aleyhine kamu zararı açıldığından Başkan Şahin hakkında “soruşturma izni verilmesine” karar veriliyor.

Hani, yazının girişinde İşini bilmekten söz etmiştik ya!

Bazıları da işi bileceksin, işe gitmeyeceksin derler...

Yine Menemen Belediyemizce Sosyal Belediyecilik gereği düzenlenen “Hadise” konserinin iptal edilmesi sonucu organizasyon firması doğal olarak tazminat talep ediyor.

Daha sonra ikinci bir protokolle konser ücreti olarak 225 bin TL ödendiği iddia ediliyor.

Yapılan incelemede ise; “Belediyece alelade el yazısı ile hazırlanmış protokoller dışında hiçbir çalışma yapılmadığı, onay belgesinin olmadığı, Tek kaynaktan temin Edilen ihtiyaçlara ilişkin Standart form hazırlanmadığı, organizatör firmaya Belediye bütçesinden 306,304 TL ödeme yapıldığı, özellikle 4 Mart tarihinde imzalanan protokol ile sonradan ödenen 60.000+KDV=70800 TL nin tamamen keyfi olarak yapıldığı ve kamu zararı niteliğinde olduğu”.

Konser protokollerini hazırlayan, bu protokoller ile ilgili talimatı veren ve 16 Eylül 2014 tarihli protokolde imzası bulunan; Başkan Şahin ve başkan Yardımcısı M Arslan kamu zararına yol açıldığı ve üçüncü kişilere menfaat sağladığı anlaşıldığından, haklarında “soruşturma izni verilmesine”..

Menemen Belediyesi ve Sayın Tahir Şahin hakkında yazdıklarımız farklı tepkilerle karşılandı.

Bizim yaptığımız, uzun zamandır dillendirilen iddiaların Kamu denetçileri tarafından yapılan tespitler sonrasında karara bağlanmalarının vatandaşa açıklanmasıydı.

Doğal olarak bundan sonra söz ve karar sahibi olan Yüce Yargıdır.

Bu üç günlük yazı dizisi sonrasında gelen olumlu veya olumsuz tepkileri yazmaya kalksak sanırım bir roman olur.

Yazılarımızı herkes kendi meşrebince değerlendirmiş.

Bizi yalakalıkla suçlayanlardan tutun da, helal olsun diyenlere dek.

İnanın öylesine güzel eleştirler var ki bizim yazdıklarımız onların yanında sönük kalır.

Ama şu gerçeğin bilinmesi gerekir.

Bizim herhangi bir parti veya kişi ile ne bir ilişkimiz ne de düşmanlığımız söz konusudur.

Biz sadece herkesin bildiği iddia ve kamunun denetçilerince tespit edilip karara bağlanmış ve basına duyurulmuş olayları kendi lisanımızla tekrar açıkladık.

Dediğim gibi karar yüce yargımızın ve kamunun vicdanınındır.
Son Güncelleme: 09.10.2015 17:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.