Ege Haberleri

Ege hava durumu! İzmir, Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli hava raporu

Meteoroloji Ege bölgesini uyardı. Ülke genelinde etkili olması beklenen yağmurlu hava İzmir, Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli kentlerinde de kendisini gösterecek. Gün genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, en yüksek sıcaklık 35 ve 36 derece ile İzmir ile Manisa’da etkili olacak. Bölgede en düşük sıcaklık ise 28 derece ile Afyonkarahisar’da kendini gösterecek. 5 günlük tahminde ise Ege’nin tamamı yağmurlu havanın etkisi altına girecek. 10 Haziran tarihinde kıyı kesimler hariç bölge genelinde yağış gök gürültülü sağanak şeklinde olacak. Salı gününden itibaren ise İzmir, Aydın ve Muğla’da yağışlı havanın hakimiyetine girecek.

METEOROLOJİ 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

METEOROLOJİ GENEL GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz , Edirne, Kırklareli, Niğde, Kayseri, Sivas, Kars ve Ardahan çevreleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi ile akşam ilk saatlerde Gaziantep çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BÖLGEDE HAVA NASIL OLACAK?

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 35°C

Az bulutlu

MANİSA °C, 36°C

Parçalı ve az bulutlu

Bir cevap yazın