Ege Haberleri

Ege hava durumu ! İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar ve Muğla hava raporu

Meteoroloji’den alınan son veriler ışığında Ege bugün kuvvetli fırtınanın etkisi altında olacak. Rüzgar kıyı kesimlerden başlayarak İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar ve Muğla’da rüzgar saatte 50 – 80 kilometre hızla lodos yönlü olarak esecek. 

METEOROLİ HAVA DURUMU HARİTASI

ÜLKE GENELİ METEOROLOJİK TAHMİN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Samsun, Kocaeli, Sakarya, Çankırı ve Amasya çevreleri ile Tokat’ın batı kesimleri ve Çorum’un kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Sakarya, Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce çevreleri ile Kastamonu’nun iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden İç Ege ve İç Anadolu’da kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı zamanla batı kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege ve İç Anadolu’da kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BÖLGEDE HAVA NASIL OLACAK?

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar İç Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km / sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

Bir cevap yazın