İzmir sağanağa teslim Metrekareye 50 kilo yağış!

İzmir'de dün öğle saatlerinde başlayarak aralıklarla süren sağanak yağmur gece etkisini arttırdı. Sağanak yağış, yolları su ile doldurup taşırdı, araçlar güzergahlarında ilerleyemedi. Kentteki bir bulvarda büyük çukur oluştu, kesişimindeki cadde, köstebek yuvasına döndü.

EGE HABER 17.10.2013, 12:07 05.01.2019, 06:38
İzmir sağanağa teslim Metrekareye 50 kilo yağış!

İZMİR - Yazdan kalma günler Kurban Bayramı'nın ikinci günü yerini sağanak yağmura bıraktı. Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerince önceki gün açıklanan yağmur, dün öğleden sonra kentte etkisini göstermeye başladı. Zaman zaman şiddetli rüzgarın da etkili olduğu kentte, yollar su ile doldu. Tatil nedeniyle trafik olumsuz yönde etkilenmedi. Akşam saatlerinde etkisini yitiren sağanak yağmur, gece birkez daha şiddetlendi.
 

ARAÇLAR YOLDA KALDI

Kentin tüm ilçelerinde yollar tekrardan sular ile dolmaya başladı. Sağanak yağış, başta Buca İlçesi'ne bağlı Şirinyer semti ile Bornova İlçesi'ne bağlı Çınarlı Semti olmak üzere kentin diğer ilçelerini olumsuz etkiledi. Saat 02.00 sıralarında Şirinyer Parkı karşısı Menderes Caddesi'ni dolduran su nedeniyle bazı araçlar yolda kaldı. Yoldaki su düzeyinin yükselmesi üzerine caddedeki araç trafiği yaklaşık 1 saat boyunca durdu. Sürücüler bulundukları şeritten geri dönerek başka güzargahlardan evlerine dönmek zordunda kaldı, duruma tepki gösterdi.

ÇUKUR OLUŞTU

Bornova Çamdibi Kamil Tunca Bulvarı üzeri Kartal Durağı önündeki anayolun sağ tarafında bulunan alanda, zemininde yumuşamasıyla birlikte yaklaşık 1 metre derinliğinde kreteri andıran çukur oluştu. Bulvarın bitişiğindeki Ziya Paşa Caddesi ve kaldırımda oluşan küçük çukurlar ise köstebek yuvasını andırdı. Bölgedeki esnafın fark ederek etrafını kasalarla çevirmesi üzerine, olası bir kaza yaşanmadı.

KÜÇÜK ÇAPLI SU BASKINLARI

Yollarda oluşan su birikintisi ile göçük nedeniyle meydana gelen çukurlar üzerine itfaiye ve belediye ekipleri çalışma başlattı. Yollardaki sular tahliye edildi, mazgallar temizlendi. Sabaha kadar aralıklarla süren sağanak yağmur nedeniyle kentin çeşitli semtlerinde bulunan ev ve işyerinde 50'ye yakın küçük çaplı su baskını görüldü.

Meteoroloji İzmir Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kentteki yağmurun yarın sabah saatlerine kadar süreceğini giderek etkisini yitireceğini belirtti. Yetkililer ayrıca şu ana kadar kent merkezine 47.4 kilogram yağmur suyunun düştüğünü açıkladı.(dha)

Yorumlar (0)
açık