Eğitim Yazılarıyla Meral Güler Ege Haber'de.

Hem eğitimci, hem hukukçu. Meral hocamız, aynı zamanda Özel Yeni Sistemli Koleji'nin de kurucusu ve yöneticisi. Böyle olunca eğitilen çocukların başında, eğitim sisteminin içinde. Hem velilerle iç içe, hem öğrencilerle. Yılların getirdiği tecrübe ve bu tecrübeyle biriken yaşanmışlıklar eğitimde en önemli konulardan birisidir elbette. Meral Güler hocamıza Ege haber ailesine hoş geldin diyoruz.

EGE HABER 07.11.2019, 16:43
Eğitim Yazılarıyla Meral Güler Ege Haber'de.

Meral Gürel kimdir? Biyografisi; 

1967 yılında Aydının Söke ilçesinde doğdu. İlk, orta lise eğitimini Söke’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya bölümünü 1988 yılında bitirdikten sonra özel sektörde öğretmenlik görevine başladı. Bir yıl sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk fakültesine girdi. 1996 yılında mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde öğretmenlik yaptı ve üniversiteye hazırlık yayınları hazırladı ve kitap yazdı.

Eğitim danışmanlığı ve yaşam koçluğu eğitimleri aldı.2004 yılında etüt merkezi açarak kendi işinde yöneticiliğe başladı. 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan emekli oldu. Güzelyalı’da ve Balçova’da açtığı dershaneleri 12 yıl işlettikten sonra, 2015 yılında Narlıdere Sahilevleri’nde Özel Yeni Sistemli Koleji’ni açtı. Hala okul kurucusu olarak açtığı okulda eğitim uzmanı ve yönetici olarak çalışmaktadır. 

Yorumlar (1)
Gülseren Duman 1 hafta önce
Meral hoca çok aktif işini ve gençleri çok seviyor .Başarılarından dolayı kendisini kutluyorum.