banner123

Ege hava durumu! Manisa, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak, Kütahya, Aydın hava raporu

Ege hava durumu. Dikkat! Meteorololoji ülke genelinde sıcak hava uyarısında bulundu. Manisa, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak, Kütahya, Aydın'ın yer aldığı ülkemizin batı ucu da sıcaklık artışından nasibini alacak. Peki bugün bölgede hava kaç derece olacak? Meteorolojiden alınan son verilere göre Ege hava raporu haberimizin detayında...

EGE HABER 28.05.2019, 08:30
Ege hava durumu! Manisa, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak, Kütahya, Aydın hava raporu

Meteoroloji Ege'yi ve tüm Türkiye'yi uyardı! Sıcaklıklar gün geçtikçe yükselecek. Manisa, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak, Kütahya ve Aydın bölgelerinde en düşük sıcaklık 30, en yüksek sıcaklık ise 36 dereceye kadar çıkacak. Ege'de en yüksek sıcaklıklar, İzmir, Manisa ve Denizli kentlerinde görülecek.

28 MAYIS METEOROLOJİ HAVA RAPORU HARİTASI

METEOROLOJİ ÜLKE GENELİ TAHMİNLERİ 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin az bulutlu ve açık zamanla Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Bolu, Düzce ve Eskişehir çevrelerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ilk saatlerde Marmara Bölgesinin kuzeyi ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: İç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGEDE SICAKLIKLAR NE KADAR YÜKSELECEK?

EGE

Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 30°C

Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 36°C

Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

İZMİR °C, 34°C

Az bulutlu

MANİSA °C, 36°C

Az bulutlu

Yorumlar (0)