Ege hava durumu! İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla hava

Son dakika Ege hava durumu haberi... Meteoroloji Ege Bölgesi için bir uyarı daha yaptı. Günlerdir etkisini sürdüren sağanak ve kuvvetli yağmur bugün bölgede pek çok ilde etkili olacak. Peki İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla'da hava sıcaklıkları nasıl olacak? Hangi bölgeleri yağmur bekliyor? İşte tüm detaylar...

EGE HABER 20.06.2019, 08:21
Ege hava durumu! İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla hava

Ege dikkat! Meteoroloji hava durumu raporunda yine kuvvetli yağmuş uyarısında bulundu. Bölgede İzmir dışında Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Denizli, Afyonkarahisar ve Muğla kentlerinde yağmur bekleniyor. İç Ege'de ise 12:00 - 18 saatleri arasında kuvvetli yağış etkili olacak. En düşük sıcaklık 24 derece ile Afyonkarahisar'da yaşanırken, en yüksek sıcaklık 34 derece ile Manisa'da seyredilecek. İzmir'de ise hava sıcaklığı 32 derece olacak. 

METEOROLOJİ HAVA TAHMİN HARİTASI

METEOROLOJİ HAVA RAPORU VE GENEL TAHMİN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve batısı ile Aydın, Muğla, Bingöl, Muş, Van ve Hakkari çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Afyonkarahisar, Samsun ve Rize çevreleri ile Ordu'nun güney ve batı kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ GENEL UYARI

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Afyonkarahisar, Samsun ve Rize çevreleri ile Ordu'nun güney ve batı kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

20 HAZİRAN 2019 BÖLGE HAVA DURUMU

EGE

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege ile Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ °C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 32°C

Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 34°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

Yorumlar (0)