Ege hava durumu! İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak hava raporu

Son dakika Ege hava durumu haberi... Meteoroloji ülkenin özellikle batı kesimine kritik uyarılarda bulundu. İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerinde 16 Haziran 2019 tarihinde hava nasıl olacak? Sıcaklıklar yükselecek mi? Yağmur ya da fırtına beklentisi var mı? İşte tüm detaylar...

EGE HABER 16.06.2019, 11:08 17.06.2019, 09:47
Ege hava durumu! İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak hava raporu

Ege hava durumu! Meterorolojiden alınan son veriler doğrultusunda bölgede  İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illeri yağmurlu havanın etkisi altında olacak. Kıyı kesimler dışında kalan tüm bölge 12:00 - 18:00 saatleri arasında kuvvetli yağışa teslim olacak. Ege'de en düşük sıcaklık 22 derece ile Afyonkarahisar'da görülürken, en yüksek sıcaklık 33 derece ile İzmir ve Manisa'da seyredilecek. 

METEOLOROJİ 16 HAZİRAN HAVA DURUMU

METEOROLOJİ ÜLKE TAHMİNLERİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Balıkesir, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Manisa, Bilecik, Bolu, Karabük, Çorum ve Kırşehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGEDE HAVA NASIL OLACAK?

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege ile öğleden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra İç Ege ile Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 22°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ °C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 33°C

Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 33°C

Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Yorumlar (0)