Ege hava durumu! İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla hava raporu

Ege hava durumu! Meteoroloji Ege bölgesi için kritik yağmur uyarısında bulundu. İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla ilçelerinde hava nasıl olacak? Yağmur saat kaçta ve hangi şiddette yağacak? Bölge havaraporuna ilişkin merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde...

EGE HABER 11.06.2019, 08:48 12.06.2019, 09:14
Ege hava durumu! İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla hava raporu

Ege dikkat! Meteoroloji bölge geneli için gün genelinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu.  Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar kentlerinde özellikle saat 12:00 - 18:00 arası kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış öngörülüyor. Ege kıyılarında ise İzmir, Aydın, Muğla illerinin doğu kesiminde aralıklarla yağmur etkili olacak. Hava sıcaklıkları bugün yağmurun da etkisiyle 2-3 dereceye kadar düşecek. En düşük sıcaklık 24 dereceyle Afyonkarahisar'da görülürken, En yüksek sıcaklık ise 30 ve 31 dereceyle İzmir ve Manisa'da olacak. 

METEOROLOJİ 11 HAZİRAN 2019 HAVA HARİTASI

METEOROLOJİ GENEL TAHMİN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz'in batısı, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Kastamonu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çorum çevreleri ile Balıkesir ve Bursa'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzeyli, diğer yerlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

DİKKAT! KUVVETLİ GELİYOR!

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çorum çevreleri ile Balıkesir ve Bursa'nın doğu ilçelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kısa sürede yerel olarak fazla miktarda yağış bırakabileceği tahmin edilen kuvvetli gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların oluşturabileceği, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

11 HAZİRAN 2019 BÖLGE HAVA RAPORU

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, merkez ve doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar (0)