Ege dikkat! Meteoroloji uyardı! Toz bulutu geliyor! İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya hava durumu

Son dakika Ege hava durumu! Ege illerinde yaşayanlar dikkat! Meteorolojiden kritik uyarı geldi. Toz bulutu ve sağanak yağış geliyor. İzmir, Aydın, Manisa, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak tehdit altında... Detaylar haberimizde..

EGE HABER 24.04.2019, 08:49 24.04.2019, 14:34
Ege dikkat! Meteoroloji uyardı! Toz bulutu geliyor! İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya hava durumu

SAĞANAK YAĞIŞ GEÇİŞLERİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerİ le Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Marmara ile İzmir, Aydın, Manisa, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Iğdır çevrelernin hafif sağanak yağışlı, dğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

TOZ BULUTU GELİYOR DİKKAT

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de toz taşınımı bekleniyor. Hava sıcaklığının batı, güney ve doğu kesimlerde 2 la 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bİr değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyle, iç kesimlerde yer yer güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

TOZ TAŞINIMI EGE'Yİ VURACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimlerinin akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrka kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesi beklenmektedir. Marmara, Ege, Batı Akdenz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yer yer etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımının neden olabileceği olumsuzluklara karşı (hava kaltesnde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÜLKE GENELİNDE BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

İSTANBUL 

8°C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

ANKARA

3°C, 17°C Parçalı bulutlu

İZMİR

15°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

ANTALYA

15°C, 25°C Parçalı ve az bulutlu

BOLU

1°C, 17°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, sağanak yağışlı

SAMSUN

7°C, 16°C Parçalı, zamanla çok bulutlu

ERZURUM

-5°C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR 5°C, 20°C Parçalı bulutlu 

Yorumlar (0)