Ege'de kar yağışı ulaşımı aksattı!

Ege'de kar yağışı ulaşımı aksattı. Ege Bölgesi'nde hala etkili olan kar yağışı ve buzlanma yoldaki vatandaşların mağdur olmasına sebep oldu. Yolların temizlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

EGE HABER 08.01.2019, 15:29
Ege'de kar yağışı ulaşımı aksattı!

Ege'de kar yağışı ulaşımı aksattı. Ege Bölgesi'nde hala etkili olan kar yağışı ve buzlanma yoldaki vatandaşların mağdur olmasına sebep oldu. Yolların temizlenmesi için çalışmalar devam ediyor. Ege'de kar yağışı ve buzlanma, özellikle yüksek kesimlerde etkili olmaya devam ediyor. Denizli'de gece boyunca devam eden kar yağışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Acıpayam, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Honaz, Kale, Sarayköy, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde karla mücadele çalışması yürüttü.

Çalışmalarda, 18 greyder, 14 kar bıçağı, 15 kepçe ve 3 loder kullanılıyor.

Kar ve buzlanma nedeniyle Denizli-Antalya yolunda ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Özellikle Cankurtaran mevkisinde buzlanmanın etkisiyle maddi hasarlı kazalar meydana geldi, bazı araçlar yolda mahsur kaldı.

Bağbaşı Mahallesi Kelleci Kardeşler mevkisinde kontrol noktası oluşturan polis ekipleri, tır ve çekicilerle kış lastiği veya zinciri olmayan araçların geçişine izin vermiyor.

SPİL DAĞI BEYAZ ÖRTÜSÜYLE BÜYÜLEDİ

Manisa'da da bin 517 metre rakımlı Spil Dağı Milli Parkı'nda karın 50 santimetre kalınlığa ulaşması, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Milli parka hafta içi olmasına rağmen Manisa ve İzmir'den gelenler ilgi gösterdi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, başta yılkı atları olmak üzere kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için belirlenen noktalara yem bırakıyor.

Yorumlar (0)