Gündem

Ege dikkat! Meteoroloji’den son dakika sağanak yağış uyarısı!

Son dakika hava durumu haberi... Meteoroloji tarafından 26 Mart hava durumu raporu yayımlandı. Alınan verilere göre İzmir, Aydın ve Manisa'ya uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 26 Mart hava durumu verileri resmi internet sitesinde yayımlandı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi’nin geneli parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ancak öğleden sonra İzmir ve Aydın çevreleri ile Manisa’nın güneybatı kesimleri sağanak yağışlı geçecek. Vatandaşlar sel ve su baskınlarına karşı uyarıldı.

HAVA SICAKLIĞI: önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Bölgemizin genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, kuzeyinde zaman zaman kuvvetli esecek.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Manisa, Ordu, ve Şanlıurfa çevreleri ile Antalya’nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE’DE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DENİZLİ °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak yağışlı