Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Ege dikkat: Bugün kısıtlama başlıyor!

İzmir, Manisa, Denizli, Kütahya, Aydın, Afyonkarahisar, Uşak ve Türkiye’deki diğer tüm iller için hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bugün itibaren başlıyor. Peki, kısıtlama ne zaman sona erecek?

Türkiye’de corona virüsü salgınına karşı uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam saat 21:00’da başlayacak. Cumartesi ve Pazar tüm illerde tüm gün sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Kısıtlama 18 Ocak tarihinde ve saat 05.00’da sona erecek.

Vatandaşlar 16 ve 17 Ocak tarihlerinde uygulanacak olan kısıtlamada, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamaları ne zaman sona erecek

11 Ocak tarihli Kabine Toplantısı ardından kamuoyuna bilgilendiremde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vaka sayısının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız.” İfadelerini kullanmıştı.

HABERLERİMİZİ TELEGRAM’DAN DA TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

http://t.me/egehaber