Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Ege dikkat: Bir hafta yağmur yağacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) resmi internet sayfası üzerinden 17-23 Mart haftalık hava durumu tahminini paylaştı. Harita üstünde yapılan işaretlemelere göre Ege’nin bazı illerinde bir hafta boyunca yağmur yağması bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre ise İzmir’de Cuma günü yağışların kuvvetlenmesi bekleniyor.

Türkiye’de bugünlerde yağışlı hava etkisini gösteriyor. Bu kapsamda MGM yeni tahminlerde bulundu. Kurum tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Salı gününe kadar İstanbul başta olmak üzere ülkenin büyük bir bölümünde yağış bekleniyor. Bir hafta boyunca aralıklı devam etmesi beklenen yağışlar hafta sonu hafifleyecek. Ayrıca yarın Marmara, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetli rüzgar bekleniyor. 18 Mart Perşembe günü Ege ve Akdeniz’de yağışların şiddetleneceği öngörülüyor.

Hava sıcaklıkları düşecek

MGM tarafından yapılan17-23 Mart değerlendirmesinde, “Hava sıcaklıklarının iç ve batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor” ifadeleri kullanıldı.