Depremler

Ege'de şiddetli depremin ardından peşpeşe artçı sarsıntılar.

30 Ocak saat 14.21’de Ege Denizi’nde meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremin ardından artçı sarsıntılar, en büyüğü 3,9 olmak üzere devam ediyor.

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği 12 adalar bölgesinde meydana gelen artçı sarsıntılar, Marmaris, Fethiye, Bodrum ve Muğla’dan da hissedildi. Depremin Muğla’ya olan uzaklığı 231 kilometre olarak ölçüldü. Bölgede 11 dakika sonra 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. AFAD’ın bildirdiği son dakika bilgisine göre saat 14.31’de Antalya – Kaş açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bölgede artçılar devam ediyor.

Akdeniz açıklarında dün başlayan deprem dalgası bugün de sürüyor. Son dakika haberine göre Akdeniz açıklarında 5.9 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. AFAD depremin büyüklüğünü 5.5 olarak açıklarken Kandilli Rasathanesi ise 5.8 olarak duyurdu. 

Filistin, Lübnan, Suriye’yi geçip Adana’ya kadar uzanan, Doğu Akdeniz’i Girit’in güneyinden geçerek İyon Denizi’ne ulaşan dev fay hattında bugün deprem fırtınası dün olduğu gibi devam ediyor.

Avrupa Akdeniz Sismolojik Merkezi’nin (EMSC) geçtiği verilere göre Akdeniz açıklarında 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı