Ege Haberleri

Ege'de bugün ve bayramda hava nasıl olacak? İşte İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Muğla hava durumu…

Meteorolojik Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre Ege’de bugün ve bayramda nasıl bir hava olacak?

Ülke geneli bugün hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyredeceği belirtildi. Rügar  batı ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette esecek.

Kuzey, iç ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Edirne, Kırklareli, Kütahya, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Peki, İzmir’de bugün hava nasıl olacak?

İzmirlileri bugün en yüksek 32, en düşük ise 24 derece sıcaklık bekliyor. Rüzgar ortalama 10 km hız ile esecek. Nem oranı yüzde 49’u gösteriyor ve yağmur beklentisi şu an için yok.

Bayramda Ege’de hava nasıl olacak?

Ege Bölgesi’nde mevsim normalleri üzerinde olan hava sıcaklığı, bayram tatili süresince azalarak mevsim normallerine dönecek. Bayram süresince termometreler en yüksek 32 dereceyi gösterecek.

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, tatil boyunca havanın nasıl olacağı da merak konusu oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü yapılan açıklamaya göre bayram tatili boyunca Ege Bölgesi’nde halen etkili olan sıcak hava dalgasının bayram tatili süresince azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtildi.

Yağış yok

Bayram tatili süresince İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir, Çanakkale’de havanın genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi beklenirken, bayram tatili süresince nüfus yoğunluğunun artması beklenen Ege kıyı kesimlerinde yağış beklenmediği, havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceği bildirildi.

En yüksek 32 derece

Tahminlere göre hava sıcaklığı arife günü İzmir’de 29, Aydın’da 31, Manisa’da 32, Balıkesir’de 31, Çanakkale’de 27 derece olacak. Bayramın ilk günü ise termometreler İzmir’de 30, Aydın’da 31, Manisa 32, Balıkesir’de 32, Çanakkale’de 27 dereceyi gösterecek. – İZMİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı