GündemUşak Haberleri

Ege Bölgesi’nin tek mavi renk ili oldu! İşte o risksiz kent…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan risk haritasında Ege Bölgesi’nde bulunan Uşak dikkat çekti. Çevresindeki orta ve yüksek riskli illere rağmen düşük risk durumunu koruyan Uşak bu başarısıyla sosyal medyada gündem oldu. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan Uşak hakkında konuştu.

Türkiye genelinde iller, 100 bin nüfusa düşen vaka sayısı başta olmak üzere çeşitli kriterlere göre düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak sınıflandırıldı.

 

UŞAK AŞILAMA HIZI EN YÜKSEK İLLERDEN

CNN Türk canlı yayınına katılan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan da Uşak hakkında konuştu. İlhan Uşak’taki durumu şu sözlerle açıkladı:

Bütün işimiz sayılar bizim. Uşak’ta aşılama hızımız yüksek bu birincisi. Bir diğeri de 65 yaş ve üstü daha fazla ve daha fazla evde kalıyorlar. Ayrıca vatandaşların da kurallara daha dikkatli uyduğunu belirterek burada onları tebrik etmek gerekiyor. Afyon’dan Kütahya’dan Denizli’den vatandaşlarımız hafta sonu Uşak rahat diye oraya akın etmemeli ya da Uşak’taki vatandaşlarımız ben maskemi çıkartayım gibi bir hareket gerçekleştirmemeli.