Hava Durumu

Ege Bölgesi’ne kar uyarısı! Ulaşımda aksamalar olabilir

Bugün (27 Kasım Pazartesi) İzmir’de hava durumu nasıl olacak? Ege Bölgesi’nde hangi illerde yağış bekleniyor? Sıcaklıklar artacak mı? Bu sorular, özellikle planları olanlar tarafından merak ediliyor. Meteoroloji verilerine göre, Ege Bölgesi’nde bugün hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Uşak ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve hafif kar yağışları bekleniyor.

İşte 27 Kasım Pazartesi hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde devam eden yağışların Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Kuzey, iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı, güney ve batı kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Genellikle güneyli, zamanla iç ve batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden esecek olan rüzgar, hafif ara sıra orta kuvvette olacak. Ancak Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun batı ve kuzeydoğusunda kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 80-100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli yağışlar bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yağışların yüksek ve dağlık bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor. Bu durum, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara neden olabilir.

Rüzgar sert esecek

Rüzgarın güneyli yönlerden Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun batı ve kuzeydoğusunda kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalara neden olabileceğinden dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE Bölgesi

Parçalı ve çok bulutlu, Uşak ve Kütahya çevrelerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu