Afyonkarahisar haberleriDenizli Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa Haberleri

Ege Bölgesi’ne gök gürültülü sağanak yağış uyarısı: Uşak, Kütahya, İzmir, Manisa, Afyon!

Ege Bölgesi için bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Yağışların beklendiği iller tek tek açıklandı. Öte yandan İzmir’de bugün havanın az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu olması bekleniyor.

6 Ağustos Ege Bölgesi için hava durumu MGM tarafından açıklandı. Bölge için yapılan açıklamada, “Parçalı bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Manisa’nın doğusu, Uşak, Kütahya çevreleri ile Afyon’un kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.” İfadeleri kullanıldı.


Ege’de hava durumu

DENİZLİ °C, 37°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İZMİR °C, 34°C
Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu
KÜTAHYA °C, 29°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MANİSA °C, 38°C
Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Türkiye’de hava durumu

Bugün çalışmayan pek çok kişi havanın nasıl olacağını merak ederken, MGM ülke geneli için yaptığı açıklamada, Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul’un kuzey ilçeleri, Kırklareli kıyıları, Antalya’nın batı iç kesimleri, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile Ağrı’nın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmininde bulundu. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kütahya, Manisa’nın doğusu, Uşak, Afyon’un kuzey ve batısı, Eskişehir çevreleri, Ankara’nın il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.