Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

Ege Bölgesi’ndeki illerde sokağa çıkma yasağında cadde ve meydanlar boşaldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından vaka sayılarının hızla artmasının ardından virüsün yayılmasını engellemek amacıyla sokağa çıkma yasağını basın mensuplarına açıkladı.

Uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından kısıtlamanın saat 21.00’da başlamasının ardından Ege Bölgesi’ndeki illerde sokak ve caddelerde araç ve insan yoğunluğu sona erdi.

EGE BÖLGESİ’NDEKİ İLLERDE CADDE VE MEYDANLAR BOŞALDI

Belediye otobüslerinin geçiş yaptığı, sivil araçların ise çok az olduğu kentte, motorlu kuryelerin paket servis yaptığı görüldü. Otobüsler ve vapurlar son seferlerini tamamladı.

Tramvaya kısıtlama öncesi dakikalarda binen vatandaşlar evlerine yetişmeye çalıştı. Aydın’da kısıtlamanın başlamasıyla birlikte cadde ve sokaklar boşaldı. Kentin en işlek noktalarından Adnan Menderes Bulvarı ve Atatürk Kent Meydanı başta olmak üzere birçok noktada emniyet ve jandarma ekipleri denetim yapıyor. Manisa’da da meydan, cadde ve sokaklar boş kaldı.

21.00 itibarıyla başlayan uygulamayla başta Mimar Sinan Bulvarı olmak üzere, Mustafa Kemal Paşa, 8 Eylül, İzmir, Cumhuriyet ve Kumludere gibi yoğun caddelerde sakinlik gözlendi. Polis ekipleri de ana cadde ve kavşaklarda denetim yaptı. Uşak’ta, kentin işlek noktalarından İsmet Paşa Caddesi, Atapark gibi alanlar kısıtlamayla birlikte sessiz kaldı. Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kentin çeşitli noktalarında denetimlere başladı. Dışarıda olan araçlar ve vatandaşlar durdurularak izinlerinin olup olmadığı kontrol edildi. Denizli’de sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.

UYGULAMA VE DENETİM YAPILDI

Sokağa çıkma yasağı kapsamında kent merkezinde insan ve araç yoğunluğu son derece azaldı. Yasağın başlamasının ardından ana cadde ve mahallelerde uygulama yapan polis ekipleri, istisna kapsamında olanlar dışındakilerin dolaşmasına izin vermedi. Kentin en işlek bölgeleri olan 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı ile Bayramyeri Meydanı boşaldı. Kent genelinde polis ekipleri uygulama ve denetim yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu