Gündem

Ege Bölgesi’nde koronavirüste en riskli iller!

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı şuana kadar 38 bin 226, ölüm sayısı ise 812 oldu. Ege Bölgesi'nde en çok vaka İzmir'de görülürken, diğer iller de ölüm ve vaka sayısı bulunuyor. İşte, Ege'de en riskli il ve ilçeler...

Türkiye koronavirüsle mücadelesine devam ediyor. Ege Bölgesi’nde en çok vaka görülen il Türkiye’de 2. sırada olan İzmir. Koronavirüs vakalarının görüldüğü haritaya göre, Ege Bölgesi’nde toplam 7 ilin 73 ilçesinde şuana kadar vakaya rastlanmadı. Ege’de en çok vaka ve ölüm görülen ilçeler arasında Bodrum, Merkezefendi, Akhisar, Soma, Turgutlu, Karesi, Altıeylül, Uşak merkez ve Banaz bulunuyor. Bu ilçelerde toplam 22 kişi hayatını kaybetti.

İZMİR EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN İL

Koronavirüsün en çok görüldüğü iller arasında İzmir 2. sırada yer alıyor. Açıklanan rakamlara göre, salgından en çok etkilenen İzmir’de koronavirüs vaka sayısı 1500’e ulaşırken, kıyı şeridinde yer alan ilçelerin salgından daha çok etkilendiği öğrenildi.

Koronavirüs dağılım haritasında en büyük yoğunluğun Konak ilçesine bağlı Mithatpaşa Caddesi ile Karabağlar ilçesine bağlı İhsan Alyanak Mahallesi arasında olduğu görülüyor. Güzelyalı, Göztepe, İnönü Caddesi, Eskiizmir Caddesi, Bozyaka, Hatay ve Üçkuyular’ı kapsayan alanda çok sayıda koronavirüs vakası ve virüse bağlı ölümün yaşandığı dikkat çekiyor.

Karşıyaka, Mavişehir, Çiğli ve Menemen’de de vaka sayıları yüksek. Gaziemir, Aktepe ve Buca’da ise yoğun nüfusa rağmen virüse yakalanan sayısı daha az. Bornova ve Bayraklı’da daha seyrek şekilde görülen vakalarla birlikte yaşanan ölümlerin de daha az olduğu görülüyor.

BALIKESİR’DE 14 İLÇEDE VAKA GÖRÜLDÜ

Balıkesir’in ise 14 ilçesinde vakaya rastlandı. Kepsut, Erdek, Balya, Savaştepe, Havran ve Susurluk’ta ise vaka tespit edilmedi. Karesi ve Altıeylül’de ise haritaya göre durum ciddi.

MANİSA’DA TÜM İLÇELERDE VAKA VAR

Manisa’nın tüm ilçelerinde vaka var. Akhisar, Soma ve Turgutlu ilçeleri ise riskli bölgeler arasında. İl genelinde ise 100 vaka ve 2 ölüm gerçekleşti.

AYDIN’DA TOPLAM 20 VAKA

Aydın’da 11 ilçede toplam 20 vaka tespit edilirken 2 kişi ise hayatını kaybetti. Bozdoğan, Çine, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı ve Kuyucak’ta ise şu ana kadar vakaya rastlanmadı.

DENİZLİ’DE 14 İLÇEDE VAKA TESPİT EDİLDİ

Denizli’de 14 ilçede vakaya rastlandı. Bu ilçeler Merkezefendi, Pamukkale, Acıpayam, Kale, Sarayköy, Honaz, Buldan, Çal, Bekilli, Güney, Serinhisar, Tavas, Babadağ, Çivril oldu. Merkezefendi haritada durumum ciddi olarak görüldüğü ilçe olurken vaka sayısının 86 olduğu Denizli’de 3 kişi hayatını kaybetti.

UŞAK’TA TÜM İLÇELERDE VAKA VAR

Uşak’ta tüm ilçelerde vaka görülüyor. Merkez ve Banaz’da ise durum ciddi olarak paylaşıldı. Uşak’ta rapor edilmiş korona virüsü vaka sayısının 40, ölüm sayısı ise 4.

MUĞLA’DA SADECE 2 İLÇEDE VAKA GÖRÜLMEDİ

Ege’nin turistik merkezlerinden Muğla’da 11 ilçede vaka tespit edildi. Kavaklıdere ve Seydikemer ilçelerinde virüs görülmezken haritada Bodrum’da durum ciddi olarak paylaşıldı. İl genelinde hastanın tedavi gördüğü ve 5 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı