Denizli HaberleriGündem

Ege Bölgesi’nde Denizli’de görüldü: Ekipler alarma geçti!

Denizli’de dünyadaki en zehirli örümcek görüldü. Örümceği gören vatandaş internet üzerinden hemen araştırma yaparak, örümceğin en zehirli örümcek olduğunu gördü. Bunun üzerine durum Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre Müdürlüğü yetkililerine bildirildi. Ekiplere örümceği teslim eden vatandaş felaketi önlemiş oldu.

DÜNYADAKİ EN ZEHİRLİ ÖRÜMCEK

Dünyanın en zehirli örümcek türü olan örümceğin Denizli’de görüldüğü öğrenildi. Denizli’de Pamukkale ilçesine bağlı Irlığanlı Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Mulcar, mahalledeki bir duvar üzerinde, görüntüsüyle diğer örümceklerden farklı bir örümceği gördü. Mulcar’ın yaptığı araştırmada uğur böceği örümceği olduğunu öğrendiği türün, dünyada zehirli örümcek türleri arasında yer aldığı belirtildi.

ÖRÜMCEĞİ EKİPLERE TESLİM ETTİ

Örümceğin fotoğrafını çeken Mulcar, internet üzerinden yaptığı aramada zehirli uğur böceği örümceği olduğunu öğrendi. Uğur böceği gibi benekleri olan örümceği gördüğünde çok şaşırdığını anlatan Mulcar, “Mahalle de gezerken duvarın birinde gözüme çok farklı bir örümcek çarptı. Cep telefonumda resmini çekip internetten arama yaptım. Gördüğüm örümceğin zehirli uğur böceği örümceği olduğunu tespit ettim. Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre Müdürlüğü yetkililere haber verdim. Bulduğum örümceği gelen ekiplere teslim ettim” dedi.